Płytki drewnopodobne – jak stworzyć przytulne wnętrze w swoim domu?

Przytulną atmosferę w domu zapewniają naturalne materiały w ciepłych kolorach. Co jednak zrobić, gdy ze względów praktycznych niemożliwe lub przynajmniej utrudnione staje się ich wykorzystanie? W przypadku drewna ciekawą alternatywę stanowią płytki drewnopodobne. Co i dlaczego je wyróżnia?

Płytki drewnopodobne – jak się prezentują i z czego są wykonane? 

Popularne dziś płytki drewnopodobne wykonuje się z terakoty albo gresu. Ciekawe wzory dostępne są między innymi w internetowym sklepie Dekordia. Asortyment obejmuje kafle o różnych wymiarach i kształtach. Jak deklaruje przedstawiciel sklepu, najczęściej kupowane są płytki podłogowe drewnopodobne podłużne, a więc te, które są najbardziej podobne do desek albo klasycznych paneli podłogowych.  

Co sprawiło, że płytki podłogowe drewnopodobne stały się tak modne? Nie bez znaczenia pozostają ich właściwości. Tego typu kafle wręcz idealnie odwzorowują naturę drewna. Widać na nich słoje, obecne są drobne nierówności czy sęki. Pozbawione są jednak wad, których naturalne drewno choć piękne, ma dość dużo… 

Kafelki przypominające drewno są mocne, wytrzymałe i stosunkowo tanie. Naturalny materiał kosztuje dość dużo, z czasem niszczeje, wymaga odpowiednich i regularnych zabiegów renowacyjnych i pielęgnacyjnych. Nic więc dziwnego, że płytki drewnopodobne – zarówno ścienne, jak i podłogowe cieszą się dziś tak dużą popularnością. Połączenie funkcjonalności, najważniejszych walorów estetycznych drewna oraz atrakcyjnej ceny to ich główne zalety. Dodatkowo płytki do małej łazienki Dekordia w wersji drewnopodobnej są odporne na wilgoć. Można bez obaw wyłożyć nimi pomieszczenie, w którym panują wymagające pod tym względem warunki. 

Płytki drewnopodobne – do jakiego stylu wnętrza pasują? 

Mimo że trendy we wnętrzach zmieniają się bardzo dynamicznie, niektórzy pozostają wierni wybranej estetyce. Miłośnicy klasycznych rozwiązań są oddani tradycyjnym aranżacjom, zwolennicy współczesności stawiają na proste formy i spokojną paletę barw. Są jednak i takie osoby, które ciągle poszukują. Pomysły na urządzenie mieszkania oraz ciekawe inspiracje czerpią z czasopism o tematyce wnętrzarskiej lub z Internetu.   

Zastosowanie drewnianych elementów w klasycznych wnętrzach lub w mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim (bardzo w Polsce popularnym) zupełnie nikogo nie dziwi. Nowoczesne kafelki do kuchni w formie drewnopodobnej pasują zarówno do stylu współczesnego, nordyckiego, jak i rustykalnego. A jak to wygląda w przypadku biofilic design, elektyzmu czy trendów wykorzystujących we wnętrzach surowy kamień bądź cegłę? 

Wymienione powyżej style to obecnie najmodniejsze kierunki w aranżacjach mieszkań. Pojawiły się mniej więcej w 2020 roku. Biofilic design to w dużym skrócie powrót do natury. W mieszkaniach urządzonych zgodnie z tą filozofią nie brakuje wikliny, zielonych roślin, naturalnego światła, no i oczywiście drewna. Elektyzm to przemyślane połączenie różnych trendów. Mieszkanie urządzone w tym stylu świetnie wycisza naturalny akcent, właśnie w postaci drewnianych podłóg. Z kolei do industrialnych mieszkań z przewagą surowego kamienia czy betonu – nowoczesne kafelki do kuchni, salonu lub łazienki w wersji drewnopodobnej – wprowadzają przytulną atmosferę.  

Jak widać, nie trzeba decydować się na znane kierunki wystroju wnętrz, by cieszyć się pięknym mieszkaniem. Tym zupełnie nowym, z pozoru dość surowym też łatwo nadać przytulności. Wystarczą płytki do małej łazienki, kafle do kuchni czy salonu w wersji drewnopodobnej. Funkcjonalnej, estetycznej i pięknej! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =