5 sposobów, jak zadbać o wygodę przy biurku, gdy jesteś gamerem

Odpowiednia pozycja podczas sesji gier jest niezwykle ważna dla Twojego zdrowia i wygody. Długotrwałe siedzenie na niedostosowanym krześle może skutkować wieloma dolegliwościami bólowymi. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, aby zapewnić sobie komfort, jeśli jesteś gamerem!

Meble gamingowe, które dostosujesz do swoich potrzeb

Dobry fotel dla gracza powinien być ergonomiczny i dawać możliwość indywidualnego dopasowania do budowy jego ciała. Wybierz fotele biurowe, które dają możliwość dostosowania wysokości poszczególnych elementów. Prawidłowe ustawienie pozwoli Ci wygodnie spędzać czas przed komputerem. Meble gamingowe są zaprojektowane w taki sposób, aby podpierać krzywizny pleców i sprzyjać utrzymywaniu odpowiedniej postawy. Pomoże w tym dopasowanie siedziska na takim poziomie, który zapewni wsparcie dla nóg na podłodze. Warto wybrać takie meble, które pozwalają na dobranie wysokości podłokietników i neutralne ustawienie ramion.

Zagospodarowanie przestrzeni na biurku

Jeśli chodzi o meble biurowe, bardzo istotnym elementem jest wystarczająco duży blat na akcesoria takie jak mysz czy klawiatura. Biurko powinno być ustawione na takiej wysokości, która będzie zapobiegać nadmiernym przeprostom nadgarstków i nienaturalnej pozycji głowy. Dobrze sprawdzają się egzemplarze do biura o prostej konstrukcji i regulowanej wysokości, do których można dobrać fotel.

Biurka gamingowe, jak i fotele biurowe, które zapewnią Ci najwyższy poziom komfortu podczas grania, znajdziesz na przykład w asortymencie sklepu Kraken Chairs. Wybierz meble gamingowe, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się swoją pasją bez ryzyka przeciążeń i dolegliwości bólowych.

Prawidłowe ustawienie sprzętu

Monitor należy ustawić na wysokości oczu, w odległości ok. 50–70 cm od nich. Mysz i klawiatura powinny być umiejscowione w taki sposób, aby ich obsługiwanie nie wymagało niewygodnych ruchów i nie powodowało przeciążeń. Warto wybrać modele gamingowe, dostosowane do długotrwałego użytkowania.

Ochrona wzroku podczas korzystania z komputera

Pomieszczenie, w którym grasz, powinno być centralnie oświetlone światłem o neutralnej barwie, co zapobiegnie przeciążeniu wzroku. Jeśli spędzasz czas przed komputerem głównie wieczorami, pomyśl o tym, aby zakupić filtr na monitor lub okulary blokujące światło niebieskie – nadmierna ekspozycja przed snem może powodować problemy z zasypianiem i obniżać jakość nocnego wypoczynku.

Zadbaj o przerwy podczas grania

Układ ruchu człowieka stworzony jest do aktywności. Warto więc wypracować sobie odpowiednią rutynę, na przykład wykonywać 5 minut ćwiczeń rozciągających po każdej godzinie siedzenia. Jeśli masz tendencję do utraty poczucia czasu i zatracania się w grze, możesz skorzystać z ustawienia alarmów przypominających o konieczności pauzy.

Jeśli chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem, profesjonalne fotele gamingowe i biurka pomogą Ci o nie zadbać, nawet jeśli spędzasz bardzo dużo czasu na graniu i korzystaniu z komputera. Zastosuj się do naszych porad, aby zapewnić sobie maksymalny poziom komfortu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + dziesięć =