Automaty sprzedające – nie tylko dla firm

automaty

Do niedawna, automaty kojarzyły nam się wyłącznie z kawą lub słodyczami, dziś to już ni tylko słodkie przekąski wyskakujące z maszyn, a bogata oferta produktów wszelkiej maści. Co można sprzedawać w automatach i jakie korzyści to ze sobą niesie, oraz gdzie mogą stać automaty vedingowe? Sprawdźmy poniżej.

Co można sprzedawać w automatach vendingowych?

W ofercie automatów w dzisiejszych czasach może się znajdować właściwie wszystko. Firma vendingowa Gutmat z Warszawy, oferuje szereg możliwości. Ponieważ dziś w automatach możemy znaleźć mleko, jajka, prasę, a także bilety i napoje. W dobie pandemii świetnie sprawdzają się również automaty z maseczkami i płynami do dezynfekcji rąk. Ale to nie wszystko, ponieważ niektóre automaty mogą mieć również narzędzia BHP, produkty higieniczne, a nawet stroje kąpielowe. Dzięki temu, że w naszym kraju nie ma jeszcze dokumentu, który mówiłby o tym, co ma znajdować się w automatach vendingowych, możemy zaoferować klientom właściwie wszystko.

Na czym polega vending?

Najprościej ujmując, są to automaty sprzedające, które mają za zadanie sprzedawać i wydawać oferowane produkty, przy czym nie potrzebny jest tu udział człowieka. Automat sam wydaje przekąski, czy napoje, a także inne produkty aktualnie oferowane w automacie. Jak już wcześniej wspomniano, mogą to być różnego rodzaju produkty. Dzięki temu, że nie trzeba do obsługi automatu zatrudniać sprzedawcy wydającego produkty, automat może być zapewnić swą dostępność całą dobę. Ponad to, jeśli akurat najdzie nas ochota na słodką przekąskę, lub chce nam się pić, a do sklepu nam nie po drodze, automat vendingowy może zaspokoić w pełni nasze pragnienia.

Gdzie można postawić automat?

Umiejscowienie automatu to ważna kwestia. Najczęściej z automatów kupowana jest kawa, gazowane napoje, rogaliki i inne słodkie i słone przekąski. Coraz bardziej popularne stają się również automaty z eko żywnością. Dlatego tego rodzaju automaty warto umiejscowić w placówkach i miejscach gdzie przewija się sporo osób. Najczęściej wybieranymi miejscami do postawienia automatu są zatem:

  • szpitale,
  • przystanki autbusowe,
  • dworce,
  • uczelnie i szkoły,
  • parki,
  • place zabaw,
  • a także centra handlowe,
  • parkingi,
  • plaże i baseny.

Miejsca te są bardzo często obłożone w automaty, ale to nie znaczy, że nie warto stawiać nowych. Automaty vendingowe, to pomysł na biznes nie tylko dla firm, ale również dla osób indywidualnych. Jeśli trafimy na dobrą lokalizację, a także trafimy w potrzeby klientów, możemy liczyć na sukces. Oczywiście musimy liczyć się z również z faktem, że postawienie automatu vendingowego to pewna inwestycja i jak każdy biznes, trzeba o nie dbać. Prócz regularnego uzupełniania produktów w automacie, należy je również myć i czyścić. Ważne jest także systematyczne wymienianie filtrów oraz przeprowadzanie przeglądów serwisowych. Nie mniej jednak, żadnego biznesu nie utrzymamy bez choćby drobnego wysiłku. Dlatego warto zainwestować w automaty dobrej i sprawdzonej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =