Czyszczenie felg zimą — to warto wiedzieć

O swój samochód należy dbać cały rok. A zwłaszcza podczas mniej sprzyjających miesięcy w okresie jesienno-zimowym. To właśnie wtedy auta są narażone na działanie licznych, szkodliwych czynników zewnętrznych, które mogą szybko uszkodzić znajdujące się poza kabiną elementy wyposażenia. Dotyczy to zwłaszcza felg – zarówno aluminiowych, jak i chromowanych czy stalowych. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się o najlepszych metodach radzenia sobie z niekorzystną zimową aurą. Podpowiemy też, które preparaty sprawdzą się znakomicie w tym celu.

Dlaczego dbanie o felgi zimą jest tak ważne?

Niska temperatura, opady deszczu i śniegu, a także wysypywana na ulicę sól drogowa – to wszystko wpływa na wygląd oraz strukturę felg. Jak łatwo się domyślić, przy kontakcie z tego typu czynnikami ryzykuje się korozją, przebarwieniami i innymi nieestetycznymi uszkodzeniami. Dlatego właśnie zimą poszczególne elementy pojazdów wymagają większej uwagi niż słonecznym latem.

Z tego właśnie powodu część kierowców decyduje się na zmianę alufelg, choć nie jest to najbardziej pożądane działanie, ponieważ wymaga dodatkowych inwestycji. Dużo wygodniej – i taniej! – będzie zaopatrzyć się w profesjonalne preparaty do czyszczenia.

Jak zadbać o felgi w okresie zimowym?

W tym celu należy pamiętać o kilku prostych krokach. Mają one na celu nie tylko oczyszczenie powierzchni z zanieczyszczeń, ale też zabezpieczenie jej przed rdzewieniem oraz kolejnymi zabrudzeniami. Wobec tego każdy właściciel auta powinien:

  • regularnie myć felgi – optymalna częstotliwość to przynajmniej raz na tydzień. Zwłaszcza jeśli warunki na drogach zimą nie sprzyjają utrzymaniu czystości;

  • chronić felgi odpowiednimi preparatami – mowa m.in. o pastach czy woskach zabezpieczających, które są dostępne w każdym profesjonalnym sklepie z artykułami samochodowymi;

  • kontrolować ciśnienie w oponach – to szczególnie ważne ze względu na to, że niskie ciśnienie zimą doprowadza do nadmiernego obciążenia felg.

Czego użyć do czyszczenia felg zimą?

Mycie jest istotne z tego względu, że musi być przeprowadzane dość często. Wobec tego warto zaopatrzyć się w płyn do czyszczenia felg, który faktycznie pozbędzie się nawet najtrudniejszego zabrudzenia. Powinien wyróżniać się wydajnością oraz szybkością działania. Należy za wszelką cenę unikać silnych detergentów, które po prostu mogą uszkodzić powierzchnię (nawet stalową). Do rozprowadzania płynu po felgach wystarczą zaś zwykłe, miękkie szczotki – najlepiej z mikrofibrą.

Profesjonalny płyn do czyszczenia felg

Szczególnej uwadze polecamy jeden produkt, który zyskał uznanie wśród kierowców ze względu na niezaprzeczalne zalety. Pomagają one utrzymać wyposażenie samochodowe w dobrym stanie przez cały okres zimowy. Mowa o specjalnym preparacie do czyszczenia marki Moje Auto, znanym pod nazwą Krwawe koło. Skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia bez rysowania, a także przywraca felgom (stalowym, aluminiowym, chromowanym i lakierowanym) nowy wygląd. Zachęcamy do bliższego przyjrzenia się ofercie i sprawdzenia, jak krwawa felga jest w stanie szybko oraz bezpiecznie pozbyć się zabrudzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 2 =