Jak wybrać wysokiej jakości olejki eteryczne bio?

Jak wybrać wysokiej jakości olejki eteryczne bio?

Aromaterapia nieustannie zyskuje na popularności, gdyż coraz więcej osób odkrywa olbrzymi potencjał, tkwiący w naturalnych rozwiązaniach. Warto wiedzieć jednak, że aby w sposób bezpieczny i szybki osiągnąć pożądane rezultaty, konieczne jest sięgnięcie po olejki eteryczne bio najwyższej jakości, opatrzone stosownymi certyfikatami. Na co zwrócić uwagę wybierając ekologiczny olejek i jak wybrać te zdecydowanie najlepsze? Podpowiadamy kilka sprawdzonych w praktyce wskazówek.

Naturalny olejek eteryczny a olejek zapachowy

Odróżnienie olejku eterycznego od olejku zapachowego stanowi podstawowy warunek udanych zakupów. Wybierając olejki naturalne, warto sięgać wyłącznie po te, które powstały z naturalnych składników, najczęściej w procesie destylacji parą wodną. Takieo lejki nazywa się olejkami eterycznymi. Olejki eteryczne to naturalne wyciągi roślin, z kolei olejki zapachowe powstają ze związków chemicznych. Co prawda posiadają one czasem przyjemny aromat, ale nie mają żadnych właściwości terapeutycznych. Decydując się na zastosowanie olejków eterycznych, warto więc sięgać wyłącznie po sprawdzone produkty najlepszej jakości, znajdujące szerokie zastosowanie w aromaterapii, kosmetologii i codziennej pielęgnacji ciała i umysłu.

produkty i akcesoria do aromaterapii

 

Jak poznać olejki eteryczne naturalne bio?

Jak wiadomo, certyfikowane olejki dobrej jakości pozwalają na osiągnięcie zadowalających rezultatów w stosunkowo krótkim czasie. Warto przy tym wiedzieć, że właściwości olejków eterycznych są olbrzymie, a ich wprowadzenie do swojej codzienności pozwala na skuteczne korzystanie z darów natury. Olejki eteryczne posiadają chociażby właściwości przeciwbakteryjne, likwidują bóle głowy i migreny, wspomagają organizm podczas infekcji górnych dróg oddechowych oraz wspomagają leczenie problemów skórnych, wykazują działanie przeciwbakteryjne, łagodzą bóle i pozwalają odprężyć się i zrelaksować. Wystarczy kilka kropel olejku, by poczuć ich wyjątkową moc, którą możesz wykorzystać na różne sposoby. Niestety, w sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz olejki zarówno dobrej, jak i bardzo kiepskiej jakości. Aby uniknąć błędów:

  • wybierz sklep z olejkami eterycznymi, cieszący się dużym zaufaniem i popularnością, oferujący szeroki wybór kosmetyków naturalnych czy naturalnych produktów, również z zakresu medycyny naturalnej,
  • nie daj się nabrać na niskie ceny, gdyż tanie produkty mogą mieć syntetyczny skład i nie zawsze są bezpieczne dla naszego zdrowia,
  • kup certyfikowane produkty od sprawdzonych producentów,
  • dokładnie czytaj informacje na opakowaniu, na którym powinny znaleźć się m.in. kraj pochodzenia czy rodzaj olejku.

Decydując się stosować olejki eteryczne bio, sięgaj wyłącznie po produkty organic, dowiadując się wcześniej, który olejek eteryczny wybrać, by odpowiadał on aktualnym potrzebom. Niektóre olejki świetnie sprawdzają się bowiem w jednym aspekcie, nie będą natomiast skuteczne w innym obszarze. Warto więc posiąść taką wiedzę, by uniknąć zniechęcenia i rozczarowania brakiem oczekiwanych rezultatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + dwadzieścia =