Co oferują tensometryczne przetworniki ciśnienia?

Nieustanne prowadzenie trafnych pomiarów to klucz do prawidłowej pracy maszyn przemysłowych i wielu urządzeń, stosowanych również poza halami. Do najważniejszych parametrów należy bez wątpienia ciśnienie. Obecnie mierzy się je zwykle z zastosowaniem przetwornika ciśnienia. Co oferuje sprzęt tego typu?

Czym jest przetwornik ciśnienia?

Zatem co to takiego tensometryczny przetwornik ciśnienia? Jak się okazuje, jest to stosunkowo proste urządzenie. Mowa o sprzęcie umiejscowionym na materiale nośnym. Ważnym elementem materiału nośnego jest korpus o strukturze poddanej osłabieniu. najczęściej jest to po prostu membrana. Słaba struktura korpusu to kwestia kluczowa dla właściwej pracy przetwornika.

Otóż przetwornik ciśnienia, określany również tensometrycznym przetwornikiem ciśnienia, jest elementem na stałe połączonym z membraną. W wyniku oddziaływania ciśnienia dochodzi do ruchu membrany. Wpływa on bezpośrednio na przetwornik, który odnotowuje każdy ruch, w dowolną stronę. Co więcej, odczytuje również natężenie ruchu. W konsekwencji poznajemy poziom ciśnienia.

Mostek tensometryczny

Obecnie bardzo rzadko stosuje się pojedyncze przetworniki ciśnienia. Rzecz w tym, iż aby odczytać rzeczywistą wartość ciśnienia, niezbędna jest stosunkowo duża moc przetwornika. Pojedynczy element w większości przypadków bywa niewystarczający. Dlatego łączy się ze sobą większą liczbę przetworników. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku wzajemnie oddziaływanie na siebie urządzeń. W efekcie sygnał wyjściowy jest o wiele silniejszy. Konstrukcję, która powstaje wskutek połączenia kilku przetworników, nazywa się mostkiem tensometrycznym.

Jakościowy tensometryczny przetwornik ciśnienia

Nie ma wątpliwości, że pomiar ciśnienia w wielu sytuacjach jest bardzo ważny. Bez niego nie ma mowy o prawidłowej pracy maszyn przemysłowych. W wyniku pozbawienia sprzętu czujnika ciśnienia mogłoby dochodzić do wypadków z powodu braku interwencji w przypadku nadmiernego wzrostu ciśnienia w instalacji. Dlatego zalecamy stosowanie jakościowych przetworników, od sprawdzonych producentów z nieposzlakowaną opinią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − osiem =