Księgowość online dla małych firm – czy to skuteczne rozwiązanie?

Bez względu na to, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy wielką korporację zatrudniającą setki pracowników, musisz dbać o „porządek w papierach”. Nie zawsze jednak potrzebny Ci pełen dział księgowości w firmie. Często wystarczy biuro rachunkowe, które w zupełności pozwoli Ci wywiązywać się ze swoich zobowiązań względem fiskusa. Czy księgowość online w przypadku małych przedsiębiorstw to skuteczne rozwiązanie? Przekonaj się!

Księgowość online – na czym polega?

Obecnie wszystkie sprawy związane z prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów, wyliczaniem zobowiązań podatkowych czy składek na ubezpieczenie, a także innymi niezbędnymi do rozliczania działań firm, można wykonać przez internet. Księgowość online to sposób na to, aby zaoszczędzić czas, energię i pieniądze – i wygodnie gromadzić wszelką dokumentację w sieci. Funkcjonujące w ten sposób biuro rachunkowe w Zielonej Górze pomoże Ci załatwić wszystko, czego potrzeba do prowadzenia firmy, bez osobistego kontaktu z księgowym.

Jak działa księgowość online?

Współpraca z taką firmą jest niezwykle prosta. Wystarczy, że założysz swoje konto na specjalnej, dedykowanej jej platformie, i wprowadzisz tam niezbędne dane oraz uzyskasz potrzebne upoważnienia do prowadzenia księgowości w Twoim imieniu. Wszelkie faktury wystawiasz właśnie w tym systemie, a do tego wprowadzasz te, które muszą być zaksięgowane jako koszty firmowe. Księgowość online to zatem dokładnie ta sama usługa, jaką niegdyś świadczyły stacjonarne biura rachunkowe, jednak bez konieczności osobistego kontaktu i bez papierowych dokumentów. Wszystko odbywa się zatem dużo sprawniej i bardziej ekologicznie – bez marnowania papieru.

Czy biuro rachunkowe online się opłaca?

Ten system księgowania jest coraz chętniej wybierany przez małych przedsiębiorców – na przykład tych, którzy księgują miesięcznie mniej niż 50 faktur. Dlaczego? Ponieważ płacisz miesięczny abonament w wysokości nie więcej niż kilkaset złotych, czyli porównywalnie do usług stacjonarnego biura rachunkowego. Różnica jest jednak taka, że księgowość online jest dużo wygodniejsza. Możesz też przy pomocy takiego systemu księgować wszystko samodzielnie, co nie powinno być trudne – jednak zanim to zrobisz, upewnij się, czy będziesz rozumiał zasady jego funkcjonowania i poradzisz sobie z tym dodatkowym obowiązkiem.

Dlaczego warto wybrać biuro rachunkowe online?

W przypadku mniej wymagających działalności gospodarczych jeszcze tańsze, a przy tym równie skuteczne może być samodzielne księgowanie wszystkich przychodów i rozchodów. Jednak wielu przedsiębiorców woli zdać się na biuro rachunkowe online, ponieważ księgowość bywa skomplikowana dla osób, które dotychczas nigdy nie miały z nią do czynienia. Z racji tego, że powierzenie swoich finansowych i podatkowych spraw wykwalifikowanemu specjaliście jest po prostu łatwiejsze, warto to zrobić i nie martwić się o porządek w papierach. To szczególnie opłacalne w przypadku małych firm, gdzie nakład pracy księgowego jest zbyt mały, aby konieczne było rozważenie zatrudnienie go na etacie. Zarejestruj się w systemie księgowości i sprawdź to sam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − osiem =