Pomoc frankowiczom — na czym polega?

Kredyty we frankach szwajcarskich okryły się złą sławą w 2015 roku, kiedy to drastyczne zmiany kursów spowodowały ruinę finansową na dziesiątki tysięcy Polaków. Na pomoc Frankowicze czekali bardzo długo i samodzielnie walczyli o swój majątek. Obecnie wielu radców prawnych z Warszawy skutecznie kwestionuje podpisane wówczas umowy. Przedstawiamy poradnik, który pomoże Ci lepiej zrozumieć mechanizmy wsparcia dla poszkodowanej grupy osób. Sprawdź, jakie działania możesz podjąć już teraz, aby uwolnić się od problemu!

Jakie kroki prawne umożliwiają Frankowiczom wyjście z trudnej sytuacji?

Pomimo braku regulacji ustawowych, które zmusiłyby banki do zmiany umów kredytowych waloryzowanych kursem CHF, na pomoc frankowiczom przychodzą prywatne kancelarie radców prawnych. Dochodzenie swoich praw przed sądem polega zazwyczaj na wnioskowaniu o unieważnienie umowy. Regulowanie zobowiązania finansowego może się odbywać na dwóch zasadach:

  • zwrot całej sumy rat kredytowych,
  • oddanie klientowi przez bank nadpłaty związanej z zastosowaniem klauzuli przeliczeniowej związanej z kursem CHF.

Czynności procesowe rozpoczynają się w momencie złożenia pozwu do sądu właściwego miejscu zamieszkania. Skontaktuj się z zaufanym radcą prawnym, który specjalizuje się w świadczeniu pomocy frankowiczom. Otrzymasz od niego spersonalizowany plan działania, zgodny z Twoją obecną sytuacją majątkową.

Co obejmuje profesjonalna pomoc Frankowiczom?

Zastanawiasz się, co wchodzi w zakres proponowanego wsparcia dla osób mających kredyty we frankach szwajcarskich? Chcesz sprawdzić, czy Twój przypadek kwalifikuje się do tego, aby zwrócić się o pomoc do kancelarii prawnej?

Oferta najlepszych kancelarii skupia się na świadczeniu kompleksowej pomocy frankowiczom. Do czynności wykonywanych przez radców zaliczamy m.in.:

  • wstępną analizę umowy kredytowej w poszukiwaniu klauzul niedozwolonych,
  • kalkulacja wysokości roszczenia wobec banku,
  • wszczęcie postępowania przedsądowego,
  • przygotowanie pozwu,
  • reprezentowanie interesów klienta w postępowaniu przed sądem.

Pomoc frankowiczom udzielana przez zespół radców prawnych charakteryzuje się wysoką skutecznością. Orzeczenie sądu o unieważnieniu umowy kredytowej przynosi zasłużoną ulgę po wielu latach finansowych zmagań.

Kancelaria frankowa w Warszawie — jak uzyskać pomoc?

Jesteś mieszkańcem miasta stołecznego lub okolic? Szukasz wsparcia w nierównej walce z instytucją bankową? Zwróć się do profesjonalnej kancelarii. Poddaj ocenie aktualne warunki umowy o kredyt hipoteczny we frankach, a istnieje duża szansa, że specjaliści wykryją tam klauzule niedozwolone. Ujawnienie niezgodności zapisów umownych z obowiązującym w 2015 roku prawem kładzie fundamenty pod skuteczny i szybki proces sądowy. Efektem tych działań staje się zniwelowanie katastrofalnych konsekwencji dla domowego budżetu.

Potrzebujesz reprezentacji w sądzie i pełnej opieki nad Twoją sprawą? Radca prawny z Warszawy w Kancelarii Radkiewicz stworzy dla Ciebie indywidualny plan działania. Odwiedź stronę www.radkiewicz.net.pl i dowiedz się więcej o pomocy oferowanej frankowiczom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 12 =