Pościel Tencel – idealne rozwiązanie dla twojego Snu

W dzisiejszym zabieganym świecie sen odgrywa bardzo ważną rolę. Nie każdy z nas ma czas, aby zregenerować się w inny sposób niż właśnie poprzez sen, dlatego warto zadbać o każdy aspekt w sypialni, w tym o wybór odpowiedniej pościeli. Jedną z nowości na naszym rynku, która zdobywa coraz większe grono wielbicieli, jest włókno Tencel. Jest to ekologiczny i naturalny materiał, idealny dla wszystkich tych, którzy spać w luksusie i jednocześnie dbać o planetę.

Co to jest Tencel?

Na samym początku musimy wyjaśnić, że materiały dzielimy na naturalne, syntetyczne i sztuczne. Tencel zalicza się do tych ostatnich, czyli jest do materiałów sztucznych. Oczywiście nie obawiajcie się, nie ma nic wspólnego z poliestrem, który jest materiałem syntetycznym. Te dwa rodzaje, czyli syntetyczne i sztuczne są ze sobą często mylone.

Tencel znany jest również pod inną nazwą – Lyocell. Jest to włókno pochodzenia drzewnego, pozyskuje się go z celulozy, która następnie jest rozgniatana, rozpuszczana i następnie pozyskaniu z niej nici. Proces produkcji tego włókna jest podobny do pozyskiwania wiskozy, dlatego są one do siebie porównywane, jednak między nimi jest znacząca różnica. W przypadku wiskozy celuloza rozpuszczana jest silnie żrącymi substancjami, w przypadku Tencelu substancje są nietoksyczne i biodegradowalne, przyjazne dla środowiska i bezpieczne w użytkowaniu.

Pościel tencel – właściwości

Tencel jest wyjątkowym materiałem, ma wiele cech, które korzystnie wpływają na nasz sen, wygodę i samopoczucie. Pościel z tego włókna zapewnia wygodny wypoczynek, jest bezpieczna dla alergików i świetnie nadaje się na okres letni.

  • Wyjątkowy komfort – tkanina tencel jest gładka i miękka. Włókna są bardzo cienkie, przyjemne w dotyku i delikatne, co sprawia, że materiał w kontakcie skórą nie powoduje podrażnień, jest bardzo przyjemny i zapewnia miłe doznania podczas snu.
  • Reguluje poziom ciepła i przepuszcza powietrze – Tencel jest materiałem sztucznym (nie mylić z syntetycznym), jest pozyskiwany z celulozy drzewnej i ma podobne właściwości co bawełna. Doskonale przepuszcza powietrze podczas snu. Ponad to wykazuje właściwości termoregulacyjne, to oznacza, że utrzymuje odpowiedni poziom ciepła przez cały rok. Dzieje się to dzięki absorbowania wilgoci przez włókna i odprowadzaniu jej od ciała.
  • Nie podrażnia i nie uczula – włókna tencel pozyskiwane są w bezpieczny sposób. Nie podrażniają skóry i nie wywołują alergii, dlatego, jeśli szukasz pościeli dla alergików, rozważ zakup pościeli Tencel – np. takiej – https://i-posciel.pl/posciel-tencel
  • Jednym z ważniejszych aspektów włókna Tencel jest jego ekologiczność. Włókna pozyskuje się z celulozy eukaliptusa, który rośnie szybko i wymaga stosunkowo mało wody. Proces pozyskiwania włókien odbywa się z użyciem łagodnych i biodegradowalnych substancji, które wykorzystuje się wielokrotnie. Tencel sam w sobie jest również biodegradowalnym materiałem.

Komfort i styl

Pościel tencel jest nie tylko wygodna i ekologiczność, to również elegancja i styl. Ten materiał ma delikatny połysk, dzięki któremu kolory i wzory są pięknie uwydatnione, taka pościel doda klasy i elegancji do każdej sypialni. Pościel dostępna jest w ciekawych i wieloformatowych wzorach.

Tencel jest również praktyczny w użytkowaniu i pielęgnacji. Pościel możesz prać w pralce, ułatwia toutrzymanie jej w czystości i dobrym stanie przez wiele lat.

Podsumowanie

Pościel z włókna Tencel jest idealna dla każdego, kto ceni sobie wygodę, styl i troskę o środowisko. Ten materiał oferuje miękkość, przewiewność oraz regulację temperatury, dzięki temu jest to świetny wybór na każdą porę roku. Wybierając pościel Tencel, zapewniasz sobie nie tylko wygodę, ale również przyczyniasz się do dbania o naszą planetę.

Więcej informacji na temat włókna Tencel znajdziesz na tej stronie – https://i-posciel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 1 =