Sezon jesienno-zimowy nie taki straszny z plecionym pledem z wełny czesankowej

Sezon jesienno-zimowy ma z pewnością w sobie wiele uroku, jednak gdy miną Święta Bożego Narodzenia a za oknem jest raczej plucha a wspomnienie o śniegu dotyczy lat młodości niż ostatnich zim, konieczne jest wytworzenie sobie strategii przetrwania.

Część ludzi robi sobie wakacje w ciepłych krajach aby chociaż na chwilę odpocząć od brzydkiej pogody i niesprzyjającej aury. Inni poddają się sportom zimowym, gdzieś gdzie śnieg nie wygląda jak breja. Jednak dobrym pomysłem może być zaakceptowanie zimowo-jesiennego klimatu i stworzenie sobie warunków sprzyjających poprawie swojego komfortu w niesprzyjające dni. Obraz wypoczynku w fotelu przed kominkiem okrytym kocem z gorącą czekoladą w ręce może być nieco zachęcający do polubienia zimy.

Najlepiej żeby te trzy rzeczy były nierozerwalne, ewentualnie miłym dodatkiem może być ciekawa książka i partner obok. Ogień w kominku musi być klimatyczny, koc mięciutki i ogrzewający a czekolada gorąca. Wydaje się być to dobrą strategią na umilenie sobie zimowego czasu. Koc, narzuta czy pled brzmi jak ratunek na zimne wieczory i dobre rozwiązanie w stworzeniu sobie sprzyjającej aury.

Pled z wełny czesankowej na ratunek

Gruby i ciepły pled z wełny czesankowej stał się hitem ostatnich sezonów jesienno-zimowych. Ten rodzaj wełny przed poddaniem przędzeniu jest starannie wyczesywany specjalną szczotką i w czasie, którego usuwa się najkrótsze włókna. Będą one po takiej obróbce przypominać sznur a cała struktura będzie gładka, miła w dotyku i miękka. Cała obróbka powoduje, że pled zrobiony z wełny czesankowej będzie delikatny, niegryzący a do tego wytrzymały. Dlatego tak zwana wełna czesana jest coraz bardziej popularna nie tylko w wyrobach koców czy pledów ale także np.: garniturów, czapek, szalików, swetrów czy kurtek. Jej właściwości gwarantują komfortowe noszenie ubrań w różnych warunkach.

Jak już wspomniano świetnie sprawdza się w produkcji koców, narzut i pledów ale także, poduszek, kapci czy dekoracji. Tak miękka i lekka tkanina zatrzymuje swój urok przez długi czas, co sprawia, że jest bardzo atrakcyjnym wyborem. Dodatkowo stawiając na ręcznie robione koce i pledy z wełny czesankowej mamy gwarancje wysokiej jakości wykonania i naprawdę oryginalnych wzorów, co sprawi, że nasz wieczór przy herbacie i kominku będzie jeszcze bardziej wyjątkowy, nie będąc jedynie próbą przetrwania kolejnego zimowo jesiennego dnia.

Ciepłe i unikatowe rękodzieła

Ręcznie robione koce i pledy z wełny czesankowej można znaleźć na stronie artyferia.pl. Wybór jest bardzo duży od tych w stonowanych kolorach i wzorach do tych bardziej barwnych w kwiaty czy serca. Na pewno każdy użytkownik wybierze coś dla siebie. Materiał jest gruby ale jednocześnie delikatny dający uczucie zatopienia się w wełnianej pierzynce. Koce handmade to na pewno unikatowy patchwork pleciony ze starannością z najwyższej jakości wełny, daje gwarancje wytrzymałości i oryginalności. Może być świetnym prezentem dla mamy, babci czy koleżanki, która potrzebuje grzejącego przyjaciela w jesienno-zimowe dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 11 =