Czy kogel mogel jest zdrowy?

kogel mogel na mase

Kogel mogel to deser, wobec którego nie można przejść obojętnie. Już po pierwszym spróbowaniu zostaje się fanem jego charakterystycznego smaku lub też nigdy więcej nie sięga się po tego rodzaju przysmak. Czy kogel mogel jest zdrowy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, rozwiewając wszystkie wątpliwości.

Co to jest kogel mogel?

Kogel mogel, czyli żółtko z cukrem, to smak z dzieciństwa wielu z nas. Na deser składają się wyłącznie dwa, powszechnie dostępne dziś składniki. To jaja kurze oraz cukier. Jak się robi kogel mogel? Wystarczy połączyć surowe żółtka z cukrem, by cieszyć się jego wyjątkowym smakiem i zdrowotnymi właściwościami. Kogel mogel z miodem czy z kakao to już mocno urozmaicony deser, którego smak i prostotę docenia się już od wielu lat.

kogel mogel na gardło

Kogel mogel właściwości

Warto wiedzieć, jak zrobić kogel mogel z jajek. Dlaczego? Bo to prawdziwy zastrzyk dobrych składników dla naszego organizmu. Fosfolipidy, które zawarte są w żółtku, obniżają ciśnienie krwi, likwidują stan zapalny w organizmie i pozytywnie wpływają na poziom cholesterolu. Kogel mogel wartości odżywcze zachowuje dzięki temu, że jego składnikiem są surowe jajka. Obróbka termiczna zmniejsza bowiem o połowę ich dobroczynny wpływ na ludzki organizm.

jak sie robi kogel mogel

Czy kogel mogel jest zdrowy?

To, czy kogel mogel jest zdrowy, zależy przede wszystkim od umiaru w jego spożywaniu. Jeśli do tego tematu podejdziemy racjonalnie, będziemy mogli korzystać z jego zdrowotnych właściwości, których wcale nie brakuje. Jak się robi kogel mogel z jajek? Wykorzystuje się żółtka, które są źródłem wielu witamin i składników odżywczych, takich jak np. fosfolipidy oraz cynk i selen. To, czy kogel mogel jest zdrowy, zależy również od ilości cukru, którym posłodzimy nasz kogel mogel, ile cukru należy dać do deseru. Na jedno żółtko przypada 3 łyżeczki, choć biały cukier warto zastąpić cukrem trzcinowym lub ksylitolem. Wiele kobiet chciałoby również wiedzieć, czy w ciąży można jeść kogel mogel. Niestety, w okresie ciąży spożywanie surowych jajek jest zabronione, a z takich właśnie przygotowywany jest deser.

kogel mogel ile kalorii

Jak zrobić kogel mogel z jajek?

To niezwykle proste zadanie. Jeśli chcemy wiedzieć, jak zrobić kogel mogel przepis zapamiętamy już po pierwszym przeczytaniu! Wystarczy oddzielić białka od żółtek i do żółtek dodać 3 łyżeczki cukru. Całość należy dokładnie wymieszać. Jak zrobić kogel mogel bez miksera i czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak. Wystarczy zamiast miksera użyć trzepaczki kuchennej.

Jak zrobić kogel mogel z kakao?

To również bardzo łatwe zadanie. To, jak zrobić kogel mogel z kakao zależy tylko od tego, jak mocno czekoladowy smak chcemy uzyskać. Do 3 żółtek można dodać jedną łyżkę gorzkiego kakao i sprawdzić czy takie proporcje będą nam odpowiadać. Czekoladowy smak to spore urozmaicenie, choć tego rodzaju kogel mogel ma również swoich fanów. Kogel mogel na gardło jest fantastycznym pomysłem, choć sprawdzi się również jako zwykły deser z czekoladową nutką.

jak zrobić kogel mogel

Ile cukru na kogel mogel?

Jak zrobić kogel mogel? Wiemy już, że wystarczy wymieszać ze sobą dwa podstawowe składniki. Kogel mogel kalorie zyskuje dzięki dodatkowi cukru. Warto zacząć od 3 łyżeczek na jedno żółtko, choć cukier biały można zastąpić erytrolem, ksylitolem lub cukrem trzcinowym. Jeśli taki smak nam nie odpowiada, możemy zmniejszyć lub zwiększyć ilość cukru. Kogel mogel na masę może być nieco słodszy.

czy kogel mogel jest zdrowy

Ile kalorii ma kogel mogel?

Choć ten deser zazwyczaj kojarzony jest z czasami, które odeszły już do przeszłości, często na naszych stołach ląduje w dalszym ciągu kogel mogel, ile kalorii ma słodki przysmak? Wszystko zależy od ilości i liczby składników. Dla przykładu kogel mogel z 5 jajek i 3 łyżek cukru ma 270 kcal. Warto zaznaczyć jednak, że z tych składników wyjdą dwie porcje deseru.

1 komentarz do “Czy kogel mogel jest zdrowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 12 =