Czym przeciąć kłódkę?
Codzienne sytuacje bywają różne, a nieoczekiwane zwroty akcji mogą zniwelować tworzone z wielką precyzją plany dnia, psując nastrój i wywołując frustracje. Czym przeciąć kłódkę? Takiego pytania raczej nie zadajemy sobie, zanim nie staniemy przed tego typu problemem. Kłódka to ważne zabezpieczenie dla cennych rzeczy, ale również i budynków oraz pomieszczeń, które chcemy uchronić przed potencjalnym złodziejem. Czasem jednak okazuje się, że to my sami musimy uporać się z zamkniętą kłódką. Na ogół klodke otwieramy dedykowanym dla niej kluczykiem. Niestety, przedmiot ten, często niewielkich rozmiarów, może wysunąć się z naszej kieszeni, a brak możliwości dostania się do zamkniętego przedmiotu czy pomieszczenia może całkowicie zdeterminować nasz dzień. Co zrobić w przypadku, gdy zgubiliśmy klucz do kłódki? Czym przeciąć kłódkę, by móc dostać się do zamkniętego na nią pomieszczenia? Dowiedz się, zanim sam staniesz przed takim problemem.
Rodzaje kłódek
Kłódki mogą być różne, a dostęp do nich jest praktycznie nieograniczony. Rodzaje kłódek wyróżnia się ze względu na sposób działania oraz materiał, z którego zostały wytworzone. Jeśli chodzi o kłódki jaki to rodzaj ma znaczenie, gdyż od tego zależy, jak łatwo uda nam się je przeciąć. Tak więc na rynku dostępne są kłódki mosiężne, żeliwne i wzmocnione. Kłódkę żeliwną bardzo łatwo przeciąć. Kłódki mosiężne to już znacznie trudniejsze zadanie. Jednak dopiero kłódki wzmocnione stanowią poważne wyzwanie dla wszystkich pechowców, którzy zgubili do nich kluczyk.
Czym przeciąć kłódkę?
Po rodzajach kłódek przyszła kolej na znalezienie odpowiedzi na pytanie, czym przeciąć kłódkę i jak to zrobić? Sytuację ułatwia znacząco dostęp do źródła energii elektrycznej. Jeśli pechowa kłódka znajduje się w domu lub garażu, zadanie będzie znacznie łatwiejsze. Jeśli natomiast nie mamy takiej możliwości, należy wykorzystać piłę tarczową akumulatorową, piłę do metalu lub też szlifierkę kątową z akumulatorem. I choć kłódki są różne, podobnie jak rodzaje kluczy do kłódek, nie ma takiej kłódki, z którą nie można sobie poradzić, choć czasem wymaga to sporo wysiłku.
Przecinanie kłódki szlifierką
To z pewnością pierwsze narzędzie, po które sięgniemy, postawieni w takiej właśnie sytuacji. Jak przeciąć kłódkę szlifierką? Tarczą z łatwością przerwiemy ciągłość kłódki. Teraz pozostaje nam już tylko pozbyć się jej pozostałej części. Warto jednak pamiętać, by założyć nowa klodke. Jak bowiem wiadomo, okazja czyni złodzieja, a niezabezpieczone wartościowe przedmioty mogą szybko zmienić właściciela bez naszej wiedzy i zgody.
Przecinanie kłódki brzeszczotem
To z kolei dobry sposób na kłódkę dla tych, którzy mają więcej czasu. Przecinanie kłódki brzeszczotem to żmudna praca, choć jej efekty są satysfakcjonujące. Przy okazji można również rozładować złość i napięcie z powodu zaistniałej sytuacji.
Przecinanie kłódki piłką do metalu
Jak przeciąć kłódkę piłką do metalu? Podobnie jak brzeszczotem i podobnie czeka nas nieco żmudne zadanie. To dobry sposób na raczej słabsze rodzaje kłódek. Te, które wykonane zostały z mocniejszego materiału, nie poddadzą się tak łatwo, więc stracimy na nie dużo energii i czasu.
Przecinanie kłódki przecinakiem
Przecinak do kłódek to przedmiot, którego raczej nie można znaleźć w naszych domach czy garażach. Większość z nas bowiem nie myśli, czym przeciąć kłódkę, póki nie zajdzie taka potrzeba. Przecinak do kłódek z pewnością jednak znajduje się w skrzynce narzędziowej ślusarza, którego warto wezwać, gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z przecięciem kłódki.
Jak przeciąć kłódkę antywłamaniową?
Kłódka antywłamaniowa została stworzona m.in. po to, by ciężko ją było zniszczyć. Jeśli chodzi o rodzaje kłódek, to zdecydowanie najtrudniejsze wyzwanie. Ci, którzy mieli już do czynienia z tego typu zadaniem, polecają na ogół wyrzynarkę i brzeszczot. To jeden ze sprawdzonych sposobów na to, jak przeciąć kłódkę, której zniszczenie powinno być w gruncie rzeczy niemożliwe.
Kiedy warto wezwać ślusarza do otwarcia kłódki?
Otwieranie kłódki bez klucza to wbrew pozorom trudne zadanie. Nie w każdym mieszkaniu znajduje się przecinak do kłódek, brzeszczot czy szlifierka. Nie każdą kłódkę również łatwo zniszczyć. Jeśli nie jesteśmy w stanie tego zrobić samodzielnie, warto skorzystać z usług ślusarza. Co więcej, czasem zdarza się, że specjalista będzie potrafił otworzyć kłódkę bez konieczności jej uszkodzenia. Otwieranie kłódki za pomocą wytrychów to niełatwe, choć możliwe do wykonania zadanie. Pogotowie ślusarskie zadziała również wówczas, gdy kłódkę będzie trzeba przeciąć, korzystając przy tym ze specjalistycznych narzędzi.
Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się szlifierka.