Jak się pozbyć nietoperzy?

co odstrasza nietoperze

Jak się pozbyć nietoperzy? Z pewnością nikt nie zadaje sobie takiego pytania, póki nie stanie przed tego typu problemem. Dowiedz się, co odstrasza nietoperze i jak skutecznie się ich pozbyć, zanim na Twoim strychu rozgoszczą się nieproszeni goście.

Czego się boją nietoperze?

Gdzie zimują nietoperze? Bardzo często zdarza się, że na naszym poddaszu lub strychu. Ich odchody są szkodliwe dla drewna i wydzielają nieprzyjemny zapach, choć mało kto wie, jak wyglądają odchody nietoperza, doszukując się przyczyn problemu zupełnie gdzie indziej. I choć warto wiedzieć, co odstrasza nietoperze, należy jednak pamiętać, że są one objęte ochroną. Stado nietoperzy można usunąć, ale trzeba to zrobić wyjątkowo delikatnie. Pomogą tutaj odstarszacze dźwiękowe, zapachy, a nawet błyszczące folie.

jak odstraszyć nietoperze

TOP 5 sposobów na pozbycie się nietoperzy z domu

Nietoperze na strychu to niezbyt przyjemni goście. Ogromny nietoperz może wystraszyć nawet odważną osobę. Znane są również przypadki zarażenia człowieka chorobą taką, jak wścieklizna nietoperze jednak można wypłoszyć. Oto 5 sposobów, jak zrobić to najlepiej.

Jak się pozbyć nietoperzy: Wykorzystaj zapach

Zarówno małe nietoperze, jak i te znacznie większe, nie będą zadowolone, gdy poczują niektóre zapachy. Odstraszanie nietoperzy może więc polegać na pozostawieniu źródła silnego zapachu. Najlepszym wyborem będzie w tym przypadku cynamon, mentol oraz fenol.

Jak się pozbyć nietoperzy: Siatka na nietoperze

Jak odstraszyć nietoperze? Przygotuj dla nich specjalną siatkę. Nietoperze w domu nie pojawią się, gdy nie będą mogły przelecieć przez szczeliny. Warto więc dokonać szczegółowej inspekcji domu i wszystkie szczeliny pokryć siatką PCV. Upewnij się jednak, czy na strychu nie pozostał żaden nietoperz, zanim przystąpisz do pracy!

Jak się pozbyć nietoperzy: Zlikwiduj źródło pożywienia

Pozbądź się smacznych dla nich roślin, na jeden sezon odpuść sobie przydomowy zbiornik wodny i schowaj lampy solarne, świecące w ciemności. Nietoperz na strychu z pewnością zauważy różnicę, gdyż to właśnie te rzeczy przyciągają nietoperza do naszego domu czy mieszkania. Usunięte odchody nietoperza i ogromny nietoperz, który zniknie z naszego strychu to większa radość, niż poświęcenie jednego sezonu na brak oczka wodnego.

Jak się pozbyć nietoperzy: Odstarszanie dźwiękiem

Nietoperze pod dachem z pewnością nie będą zadowolone, gdy zakupimy specjalny odstarszacz. Wydaje on dezorientujące nietoperza dźwięki, których efektem jest to, że odchody nietoperzy znikają wraz ze swoim właścicielem.

Jak się pozbyć nietoperzy: Zmień temperaturę

Wahania temperatury to coś, czego nietoperz domowy nie lubi najbardziej. Mały europejski nietoperz z pewnością nie doceni komfortu cieplnego, jeśli pomieszczenie nagrzejemy do temperatury, przekraczającej 30˚C. Wystarczy zaledwie kilka dni, by problem w stylu nietoperz w mieszkaniu czy nietoperz w domu stał się jedynie wspomnieniem.

jak się pozbyć nietoperzy

Wścieklizna u nietoperzy

Wścieklizna u nietoperzy jest zagrożeniem w Stanach Zjednoczonych. Żyje tam gatunek, który żywi się krwią ofiary. Nietoperze europejskie chorują na wściekliznę, ale nie przenoszą jej na człowieka.

jak wyglądają odchody nietoperza

Czy nietoperze mogą zagrozić człowiekowi?

Nie, jeśli człowiek nie będzie ich dotykał. Nietoperze nigdy same nie atakują. Przypadki, w których ktoś został przez to zwierzę ugryziony zdarzają się tylko wówczas, gdy nietoperz jest brany do rąk.

nietoperz domowy

Co jedzą nietoperze?

To, czym się żywią nietoperze, zależy od miejsca występowania. Nietoperze w Polsce żywią się owadami. Z kolei na świecie można spotkać nietoperze, odżywiające się owocami, nektarem, a nawet krwią swoich ofiar.

stado nietoperzy

Jak pozbyć się nietoperzy ze strychu?

Warto w tym celu zastosować specjalne odstraszacze lub też spróbować rozpylić na strychu intensywny zapach cynamonu. Na nietoperze odstraszająco działają również wahania temperatury. Jeśli pozbędziemy się już niechcianych gości, warto wszelkie szczeliny zabezpieczyć siatką PCV.

Jak wygląda gniazdo nietoperza?

Nietoperze nigdy nie budują gniazd. Szukają sobie bowiem ciepłych kryjówek, gdzie mogą spokojnie spędzać czas.

1 komentarz do “Jak się pozbyć nietoperzy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × pięć =