Jakie powinny być rękawice i buty robocze?

Niektórzy pracownicy, przykładowo zatrudnieni w branży dotyczącej przemysłu, muszą mieć odpowiedni strój ochronny, który zapewnia im właściwe zabezpieczenie przed różnymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Konieczne staje się przestrzeganie zasad BHP, aby zminimalizować ryzyko doznania uszczerbku na zdrowiu.

Specjalne rękawice chroniące przed gorącem

Przykładowo w przypadku hutników niezbędne są rękawice chroniące przed gorącem, dotyczy to wszystkich zawodów, w których pracownik ma bezpośrednio kontakt z wysoką temperaturą, gorącymi przedmiotami. Rękawice termoodporne zapewniają wysoką ochronę termiczną, dzięki czemu nie dochodzi do poparzenia skóry, można także liczyć na komfortowe wykonywanie obowiązków zawodowych. Po rękawice Thermocut sięga się w celu zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi, szkodliwymi substancjami. Pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia środków ochrony indywidualnej, nakazują to przepisy.

W miejscu pracy na pracownika czeka wiele zagrożeń, dlatego koniecznością staje się zakładanie rękawic roboczych zabezpieczających przed potencjalnymi zagrożeniami. Istotne jest oczywiście to, aby wybrać produkt wysokiej jakości, producenta oferującego rękawice mające odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają bezpieczeństwo użytkowania. Brak rękawic w przypadku kontaktu z gorącymi powierzchniami grozi uszkodzeniem naskórka, kontuzjami i szeregiem innych negatywnych konsekwencji. Przy wyborze rękawic zawsze trzeba sprawdzić, jaki jest poziom odporności, czy zastosowano dodatkowe zabezpieczenia.

Czas na zakup obuwia roboczego

Przy pracy z gorącymi przedmiotami niezbędne stają się oczywiście buty dla hutników, które stanowią środek ochrony indywidualnej, muszą spełniać określone normy BHP. Można zdecydować się na coś uniwersalnego, czyli na trzewiki i półbuty robocze, są odpowiednie do prac ogólnych. Przy wyborze zawsze należy mieć na uwadze przeznaczenie obuwia, bo poszczególne modele różnią się rodzajem zastosowanych materiałów, budową, właściwościami.

Istotne będzie dobranie butów ochronnych do swojej branży, aby zostały jak najlepiej dopasowane do potrzeb użytkownika, mają zapewniać bezpieczeństwo, konieczne jest także zagwarantowanie wygody. Pod uwagę trzeba brać nawet porę roku, bo wiele modeli jest przystosowanych do pracy w danym sezonie, mogą mieć przykładowo wywietrzniki lub ocieplenie. Inne obuwie nadaje się do pracy wewnątrz budynku niż na zewnątrz, istotna jest nawet płeć użytkownika. Ważne będzie dobranie właściwego rozmiaru, co decyduje o komforcie, nic nie może uwierać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =