Najlepsze nawilżacze – przegląd i porównanie wybranych modeli

Nawilżacz powietrza to sprzęt, który przyda się w każdym domu. Co ciekawe, warto mieć go pod ręką nie tylko w sezonie zimowym. Nowoczesne modele łączą funkcję nawilżania z oczyszczaniem powietrza lub jego chłodzeniem – wtedy dobrze dobrane urządzenie sprawdza się przez cały rok. Wysoko oceniane propozycje znajdziesz w ofercie czołowych marek proponujących sprzęt do domu. Przed zakupem dokładnie je porównaj, by zdecydować, jaki model sprawdzi się u ciebie najlepiej. Pamiętaj, że istnieje kilka rodzajów nawilżaczy powierza – dobrze wiedzieć, jaka jest ich charakterystyka.

Rodzaje nawilżaczy powietrza – co warto wiedzieć?

Na rynku możesz znaleźć trzy typy nawilżaczy powietrza. Warto mieć świadomość, jak działają i czym się wyróżniają.

Najprostsze to nawilżacze parowe – coraz częściej zastępowane przez bardziej nowoczesne sprzęty. Generowana przez taki sprzęt mgiełka jest ciepła – rodzice więc ostrożnie podchodzą z zakupem tego urządzenia do pokoju dziecięcego. Zamiast tego wybierają modele ultradźwiękowe. Są dostępne w atrakcyjnych cenach, zachwycają designem, a przy tym – emitowana przez nie para jest chłodna, więc bezpieczna dla najmłodszych. Z takim sprzętem powinni jednak uważać właściciele domowych zwierzaków. Psy i koty mogą słyszeć ultradźwięki, co nie jest dla nich komfortowe.

Pamiętaj też, by w omawianym rodzaju nawilżaczy używać wody destylowanej, a nie tej z kranu. Sięgnięcie po kranówkę może skutkować wytrącaniem szkodliwego dla zdrowia pyłu kamiennego.

Chcesz korzystać z wody z kranu? Zdecyduj się na nawilżacz ewaporacyjny. Emituje chłodną mgiełkę, a przy tym – nie musisz pamiętać o regularnym uzupełnianiu zapasu wody destylowanej. Taki sprzęt jest również bezpieczny dla dzieci i zwierząt.

Wiesz już, jakie są rodzaje nawilżaczy. Na jakie parametry zwrócić uwagę, by sprzęt, który kupisz, spełnił wszystkie twoje oczekiwania? Przyjrzyj się uważnie:

  • zasięgowi działania;
  • trybom pracy;
  • łatwej obsłudze;
  • dyskretnemu działaniu;
  • pojemności zbiornika na wodę;
  • dodatkowym funkcjom;
  • atrakcyjnemu wzornictwu.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, kupując dobry nawilżacz? Najtańsze modele kosztują mniej niż 200 zł. Bardziej zaawansowane – zwykle do ok. 500 zł. Najdroższe są urządzenia łączące kilka funkcji – na przykład nawilżanie z oczyszczaniem – wtedy cena może urosnąć do kilku tysięcy.

Polecane modele nawilżaczy powietrza do domu

Które nawilżacze powietrza są najchętniej kupowane? Jeśli zależy ci na doskonałym stosunku jakości do ceny, rozważ model ultradźwiękowy. Możesz też kupić taki sprzęt w przykuwającym wzrok kształcie. Wolisz nawilżacz ewaporacyjny? Nie brakuje świetnie ocenianych sprzętów dla minimalistów! Zobacz polecane propozycje!

  • HB UH2021DBL – ciekawie prezentujący się model ultradźwięków, który kupisz za mniej niż 250 zł. Pojemność zbiornika na wodę to 3,3 l, co daje aż 11 godzin nawilżania powietrza! Maksymalna wielkość pomieszczenia, w jakim sprawdzi się ten model, to 20 metrów kwadratowych. Docenisz zdalne sterowanie za pomocą wygodnego pilota.
  • PHILIPS Seria 2000 HU4813/10 – to model ewaporacyjny za ponad 500 zł, który wyróżnia się dużym zasięgiem – do 44 metrów kwadratowych. Technologia NanoCloud sprawia, że nawilżone powietrze rozprowadzane jest po całym pomieszczeniu – nie powstają nieestetyczne mokre plamy na meblach czy podłodze. Zbiornik na wodę ma pojemność 2 l.
  • STADLER FORM Oskar – minimalistyczny sprzęt ewaporacyjny za ok. 480 zł. Pojemność zbiornika na wodę wynosi tutaj 3,5 l. Sprawdzi się w pomieszczeniach do 50 metrów kwadratowych. Model ma dwie prędkości działania. Spodoba ci się również dozownik zapachów!

To tylko niektóre z dobrze ocenianych propozycji czołowych producentów. Zobacz wszystkie nawilżacze powietrza w sklepie MediaMarkt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =