Oświetlenie do sypialni – jak wybrać, na co zwrócić uwagę?

Sypialnia to jedno z najważniejszych domowych pomieszczeń. Jest miejscem, gdzie odpoczywamy, dlatego koniecznie trzeba zadbać o odpowiednie wyposażenie. Bardzo ważnym jego elementem jest oświetlenie. Czym się kierować przy jego wyborze?

Oświetlenie do sypialni – główne źródło światła

Przy wyborze oświetlenia do sypialni w pierwszej kolejności trzeba pomyśleć o głównym źródle światła. W tej roli może wystąpić nie tylko tradycyjna lampa wisząca, ale również oświetlenie punktowe czy plafon. Mocniejsze oświetlenie w sypialni jest potrzebne podczas sprzątania, porządkowania garderoby, zmiany pościeli itp. Są to zatem sytuacje, kiedy nastrojowe i delikatne światło zdecydowanie nie wystarczy. Niemniej światło, jakie emituje główne źródło światła w sypialni, powinno być ciepłe i niezbyt ostre. Rzecz jasna liczy się tu też wygląd lamp – pod względem designu powinny być one dopasowane do wystroju pomieszczenia. Doradcy ze sklepu Centrum Światła polecają m.in. oświetlenie marki Chors. Lampy te wyróżniają się niezwykle oryginalnym wyglądem i będą pasować np. do sypialni urządzonej na nowoczesną nutę.

Oświetlenie do sypialni – dodatkowe źródła światła

Podobnie jak w innych pomieszczeniach, tak i w sypialni nie może zabraknąć dodatkowych źródeł światła – oświetlenie sufitowe to za mało. Nieodzowne są oczywiście lampki nocne ustawiane na szafkach nocnych przy łóżku. Niektórzy wolą jednak zastąpić je kinkietami montowanymi nad łóżkiem. W tym momencie wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz od pomysłu na urządzenie sypialni. Niejednokrotnie w pokoju tym znajduje się toaletka, która także wymaga odpowiedniego oświetlenia. Tu doskonale sprawdzą się kinkiety lub wiszące lampy z kulistymi kloszami.

Oświetlenie do sypialni – o tym pamiętaj!

Kupując oświetlenie do sypialni, warto zdecydować się na lampy ze ściemniaczem, dzięki czemu w pomieszczeniu da się wyczarować przytulną atmosferę. Jeżeli w sypialni wygospodarowano dodatkową strefę wypoczynkową, na pewno przyda się lampa stojąca.

 https://centrumswiatla.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + siedem =