Stylowe meble do łazienki retro!

retro meble łazienkowe

Aranżacja łazienki, jej charakter zazwyczaj jest odzwierciedleniem naszego gustu i upodobań. Z roku na rok zauważyć można, że coraz większa liczba osób woli urządzić łazienkę w sposób stylowy, klasyczny, retro zamiast nowoczesny. Stylistyka nowoczesna, w której główną rolę odgrywa minimalizm, jest coraz częściej wypychana przez tę retro. Nie ma się czemu dziwić! Elementy wyposażenia, które to stylizowane są na retro mają w sobie to “coś”. Przyciągają wzrok, wprowadzają do wnętrza określony charakter i pozwalają się odprężyć, uciec od codzienności. Jednymi z tych elementów, które z całą pewnością muszą znaleźć się w łazience retro są meble! Jesteś ciekawy na co zwrócić uwagę wybierając je? Jeśli tak – koniecznie zapoznaj się z poniższym wpisem!

Czym charakteryzują się meble łazienkowe retro?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Nie można bowiem ogólnie określić do jakiej epoki, jakiego wieku nawiązuje ten nurt. Stylistyką retro możemy bowiem nazwać coś co jest inspirowane wiekiem XIV, a także latami 60. czy 70. ubiegłego wieku. Są jednak pewne cechy dla przedmiotów vintage, które są spójne i w jakiś sposób charakterystyczne.

Mówiąc o meblach łazienkowych, możemy wyobrazić sobie szafki, komody czy słupki, które to są eleganckie, subtelne i po prostu bardzo ciekawe wizualnie. Jest to taka klasyczna elegancja połączona z intrygującymi dodatkami, nietuzinkowym wykończeniem. Meble retro często posiadają sporą ilość dodatków – wtedy gdy inspiracją do ich powstania była epoka wiktoriańska, pałacowe wnętrza. Takie wyposażenie posiada ozdobne uchwyty, specjalne żłobienia i różne kształty.

Mogą być to bowiem szafki pod umywalki, które są naprawdę duże, lecz niekoniecznie pojemne. W meblach retro jest dużo konsol, których głównym zadaniem była funkcja dekoracyjna. Nie posiadały one bowiem szuflad czy półek.

Dosyć charakterystyczna jest także kolorystyka tych mebli. Zazwyczaj spotkać się można z takimi, które albo wykonane są z drewna, albo z materiałów drewnopodobnych. Niektórzy producenci posiadają serie, które dostępne są w kolorze białym. To właśnie one idealnie sprawdzą się we wnętrzach inspirowanych pałacowymi!

meble do łazienki w stylu retro

Czy meble retro sprawdzą się w małych łazienkach?

Projektanci wnętrz podkreślają, że retro jest stylem, który lubi przestrzeń i tam najlepiej się prezentuje. W dużych łazienkach zmieści się nie tylko wiele elementów łazienkowego wyposażenia, ale także będzie je tam można odpowiednio zaprezentować.

Coraz większa liczba producentów mebli wprowadza jednak na rynek produkty, które są na tyle kompaktowe, że sprawdzą się w każdym wnętrzu. Zresztą aranżując dane wnętrze można postawić na tylko kilka charakterystycznych produktów. W blokowej, niewielkiej łazience może być to szafka pod umywalkę, lustro z ozdobną ramą. Dużą rolę tam będą odgrywały dodatki, a także i armatura, która chyba najbardziej może w tym przypadku wpłynąć na wystrój.

Wybierając meble retro, należy zwrócić natomiast uwagę na to czy są one odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci czy wahaniem temperatury.

1 komentarz do “Stylowe meble do łazienki retro!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × jeden =