Właściwości pościeli z satyny bawełnianej – czy znamy je wszystkie?

posciel

Pościel satynowa jest bardzo elegancką alternatywą dla pościeli z bawełny lub poliestru. Pościel satynowa jest chłodna w dotyku, ale połyskująca, dlatego wydaje się być bardzo elegancka. A czy wiemy, czym jest pościel satyna bawełniana i czym się charakteryzuje? Okazuje się, że pościel ta ma wiele właściwości użytkowych i staje się coraz bardziej popularna. Oto kilka słów na temat pościeli z satyny bawełnianej.

Poznaj właściwości pościeli z satyny bawełnianej

Satyna i bawełna są znanymi produktami dla krawców, handlarzy i producentów materiałów. Często wykorzystuje się je do produkcji pościeli i dowolnie miesza. Istnieje połączenie bawełny i satyny, zwane satyną bawełnianą i bawełną satynową i wbrew podobnie brzmiącej nazwy, nie są tym samym materiałem. Pościel satyna bawełniana, ma pewne swoiste właściwości. Jest idealnie gładka i połyskująca, co już na pierwszy rzut oka odróżnia ją od innych materiałów. Innymi właściwościami pościeli z satyny bawełnianej są:

  • oddychanie – satyna bawełniana jest materiałem przepuszczającym powietrze,
  • duży komfort użytkowania,
  • nie traci koloru,
  • jest miękka i miła w dotyku,
  • ma właściwości hipoalergiczne,
  • jest wytrzymała nawet po długim użytkowaniu i praniu jej,
  • sprawdza się przez cały rok,

Pościel satyna bawełniana jest przyjazna dla skóry. Jej lekkość i miękkość sprawiają, że bardzo dobrze używa się jej cały rok. Dodatkowym atutem jest fakt, że podczas produkcji mamy możliwość nałożenia szerokiej gamy wzorów i kolorów, w tym jesiennych barw i moc soczystych, pięknych kwiatów. Każdy może wybrać coś dla siebie.

Jak powstaje pościel satyna bawełniana?

Satyna bawełniana powstaje w wyniku odpowiedniego przeplatania nici bawełny. W tym przypadku bawełny jest więcej niż satyny. Podczas tkania, włókna bawełny tworzą niewyczuwalne romby, dlatego materiał po jednej stronie jest gładki, subtelny i błyszczący – a więc satynowy, a z drugiej jest mniej zdobny i matowy. To kunsztowny splot i opracowana technika produkcji, która zapewnia cyrkulację powietrza, co pozwala na duży komfort użytkowania. Dzięki opracowanej technologii, pościel z satynowej bawełny jest wytrzymała i nie rozciąga się. Nie jest również podatna na rozdarcia i uszkodzenia. Nawet pranie w wysokich temperaturach nie wpływa na jej właściwości negatywnie.

Inne zalety pościeli z satyny bawełnianej

Wielką zaletą pościeli z satyny bawełnianej jest przede wszystkim jej elegancki wygląd. Wygląda inaczej niż pościel z klasycznej bawełny, wygląda ona elegancko i kosztownie, a wcale nie jest materiałem drogim. Mogłaby się wydawać, że jej zwarty splot nie przepuszcza powietrza, ale jest zupełnie odwrotnie. Ponad to, jej prawa strona, czyli ta gładka i błyszcząca idealnie sprawdzi się latem podczas upałów. Pościel nie wymaga również prasowania, a jej kolory są trwałe i nie nikną w praniu, dlatego są długotrwałe i mocne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =