Pokój małżeński – czy nocleg pracowniczy przewiduje takie rozwiązanie?

Kiedy wyjeżdżamy do pracy poza granice kraju, czy nawet do innej miejscowości, potrzebujemy noclegu. Najczęściej to pracodawca organizuje kwatery. Mowa o pokojach w obiektach przeznaczonych głównie pod wynajem miejsc noclegowych dla pracowników. Czy w takim miejscu można liczyć na pokój małżeński? Czy w ogóle otrzymanie pokoju małżeńskiego w przypadku noclegu pracowniczego jest możliwe?

Specyfika kwater pracowniczych

Nie ma wątpliwości, że kwatery pracownicze wyróżniają się na tle innych opcji noclegowych. Posiadają pewne cechy specyficzne. Przede wszystkim mowa o noclegach przeznaczonych dla osób, które w danym miejscu spędzają niewiele czasu. Pracownicy wyjeżdżający do pracy w inne miejsce od lokalizacji zamieszkania zwykle pracują długo, a w kwaterach jedynie jedzą i śpią. Dlatego też nawet bardzo dobre kwatery przeważnie są dosyć małe, a wyposażenie pokoi jest dość ubogie. Co innego kuchnia – jest duża i dobrze wyposażona, aby pracownicy mogli swobodnie przygotowywać sobie posiłki. Innymi słowy, kwatera ma być przede wszystkim funkcjonalna. Jej przeznaczeniem nie jest zapewnienie gościom wypoczynku w towarzystwie najbliższych.

Kwatery pracownicze, a pokoje małżeńskie

Konsekwencją specyfiki kwater jest trudny dostęp do pokoi małżeńskich. W przypadku wielu tego typu obiektów zwyczajnie nie ma takich pokoi. Jednak w niektórych przypadkach się zdarzają. W końcu pary czasami wyjeżdżają do pracy wspólnie, Poza tym niektóre ośrodki dla pracowników działają również jako hotele czy hostele. Tym samym oprócz klasycznych kwater pracowniczych, posiadają też pokoje wypoczynkowe.

Organizacja noclegu

Zależy Ci na pokoju małżeńskim? Zatem pomyśl o tym już na etapie organizacji noclegu. Jeśli zajmuje się tym pracodawca, poproś go o rezerwację takiego pokoju, o ile będzie to możliwe. W przypadku, gdy rezerwacji dokonujesz samodzielnie, wybierz ośrodek, który oferuje takie pokoje. Niemniej ostatecznie zawsze możesz też wybrać po prostu pokój dwuosobowy i połączyć ze sobą dwa łóżka pojedyncze.

Zapraszamy: Magnes Noclegi – Kwatery Suchy Las.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − dwa =