Cechy dobrej odzieży roboczej stosowanej w zimie

Sezon zimowy to bardzo trudny okres dla każdej osoby, która nie ma luksusu pracy w ogrzewanym pomieszczeniu. Wtedy nie obędzie się bez dobrej odzieży roboczej, która zadba o ochronę przed zimnem. Jakie cechy powinien posiadać taki ubiór?

Zimowa odzież robocza — kto powinien o nią zadbać?

Zapewnienie odpowiedniej odzieży roboczej to z reguły zadanie pracodawcy. Musi on stworzyć swoim pracownikom odpowiednie warunki do bezpiecznej dla ich zdrowia oraz życia pracy. Do tego należy też właśnie przygotowanie dobrej odzieży roboczej, która ochroni przed zimnem oraz innymi ewentualnymi zagrożeniami.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by pracownicy na własną rękę wyposażyli się w dodatkowe elementy odzieży. Może to być na przykład specjalna bielizna termoaktywna, lepsze rękawice robocze, czy też dodatkowa warstwa ubioru.

Z czego powinien składać się zestaw odzieży roboczej na zimę?

Podstawą każdego zestawu odzieży roboczej na sezon zimowy jest dobra kurtka robocza. Musi chronić przed zimnem, wiatrem, a także innymi warunkami atmosferycznymi. Sama w sobie kurtka to jednak nie wszystko. Owszem, ma ona największe znaczenie. Do niej trzeba jednak dobrać właściwe dodatki. Przyda się więc dobra, ciepła czapka, a także wygodne rękawice robocze, które zabezpieczą dłonie przed odmrożeniami. Nie można także zapomnieć o ciepłych butach roboczych. Niektórzy decydują się nawet na termoaktywną bieliznę roboczą. Ważne są także ciepłe spodnie.

Dobra odzież robocza na zimę — co ją cechuje?

Czym powinna wyróżniać się dobra odzież BHP na zimę? Przede wszystkim musi zapewniać odpowiednią izolację przed zimnem oraz wiatrem. W tym celu warto wybierać kurtki ocieplane, które od wewnątrz są obszyte np. polarem. Dodatkowo dobrze, gdy kurtka na zewnątrz pokryta jest wodoodporną warstwą. Ciepłą odzież charakteryzuje też dobra gramatura materiału. Nie można także zapomnieć o warunkach panujących w miejscu pracy. Jeśli pracownicy są wystawieni na niebezpieczne dla nich czynniki to odzież musi chronić nie tylko przed zimnem, ale też przed nimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − trzy =