Dlaczego warto wybrać kapok marki Aquarius?

Sporty wodne są obecnie na topie i można to zaobserwować chociażby na profilach w mediach społecznościowych. Każde wodne szaleństwo – czy to rowerek na spokojnej tafli jeziora, pływanie na desce SUP albo spływ kajakowy – wymaga zapewnienia maksimum bezpieczeństwa. Jak to zrobić? Zainwestować w dobry kapok. Jaki? Ja polecam markę Aquarius.

Dlaczego kapoki od Aquariusa?

Szczerze mówiąc nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Czym jest marka Aquarius? Myślę, że ogromna większość z nas miała z nią do czynienia. Dlaczego? Ponieważ to właśnie Aquarius wyposaża większość wypożyczalni sprzętu wodnego w Polsce. W asortymencie marki znajdują się nie tylko wysokiej klasy kapoki, ale także kajaki polietylenowe, z produkcji których tak naprawdę słynie. Ale powracając do sedna: czym charakteryzują się kapoki tego producenta?

  • Przede wszystkim niezawodnością – każdy kapok od Aquariusa został wykonany w oparciu o najnowocześniejsze obecnie technologie przy użyciu najbardziej wytrzymałych materiałów
  • Różnorodnością – Aquarius oferuje kapoki dostosowane pod konkretną aktywność, np. kapok na kajak, kapok wędkarski, a nawet…kapok dla psa
  • Rozpiętą gamą rozmiarów – kapok musi być odpowiednio dobrany: nie może być zbyt ciasny (z uwagi na ograniczenie swobody ruchów) ani zbyt luźny (ryzyko wysunięcia się z wnętrza kamizelki). Aquarius oferuje kapoki w wielu różnych wariantach rozmiarowych, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie: zarówno dzieci, jak i dorośli
  • Niesamowicie niską ceną – kapoki marki Aquarius prezentują się bardzo korzystnie cenowo na tle konkurencji
  • Aquarius to polska marka – dokonując zakupu od tego producenta, wspierasz polską gospodarkę

Kapok ratunkowy czy asekuracyjny?

Aquarius zajmuje się produkcją i dystrybucją zarówno kapoków ratunkowych jak i asekuracyjnych. Czym się różnią? Przede wszystkim przeznaczeniem: kapok ratunkowy powinni nosić wszyscy ci, którzy nie potrafią pływać, boją się wody lub przyszło im zmierzyć się z ekstremalnie niebezpiecznymi warunkami. Kapok asekuracyjny za to dedykowany jest sportowcom – ich zadaniem jest wspomóc człowieka w utrzymaniu się na powierzchni wody. Takie kapoki często projektowane są pod konkretną dyscyplinę sportową, np. wspomniane już wyżej kapoki na kajak posiadają odpowiednio duże wycięcia pod pachami, dzięki którym wiosłowanie odbywa się w absolutnie nieskrępowany sposób.

Kapoki ratunkowe Aquarius

Każdy kapok ratunkowy poddawany jest niesamowicie restrykcyjnym testom. Budowa takiego kapoku jest nieco specyficzna – daleko jej do lekkości kamizelek asekuracyjnych. Czy oznacza to, że noszenie kamizelki ratunkowej musi być niewygodne? Oczywiście, że nie! Aquarius o to zadbał. Jak wygląda więc kapok ratunkowy tej marki?

  • Wykonany jest w pstrokatym, rzucającym się w oczy pomarańczowym kolorze
  • Posiada wbudowany pas krokowy, który zapobiega wyślizgnięciu się z wnętrza kamizelki
  • Obfity kołnierz daje poczucie stabilności i pomaga w osiągnięciu wygodnej pozycji w wodzie
  • Niewielki gwizdek skutecznie wspomaga przeprowadzenie akcji ratowniczej w sytuacji ograniczonej widoczności
  • Odpowiednia wyporność dostosowana do wagi potencjalnego użytkownika gwarantuje maksimum bezpieczeństwa

Gdzie kupić dobrej jakości kapok?

Polecam dokonać zakupu przez Internet: tylko w ten sposób dokonasz szybkiej analizy cen interesujących Cię kamizelek. Jeżeli chodzi o kapoki Aquariusa, to zajrzyj na stronę gosup.pl. Dlaczego? Ponieważ ten sklep oferuje produkty w możliwie najniższych cenach. Czytelne tabele rozmiarów pozwolą na dobranie idealnego wariantu kapoku. Szybka dostawa, bezproblemowy kontakt z obsługą…czego chcieć więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − szesnaście =