Kajak wędkarski na pedały – czy ma sens?

Pedałowanie na powierzchni akwenu wodnego kojarzy się wszystkim raczej z rowerkami wodnymi, aniżeli z kajakami. Kajaki? Przecież chodzi w nich o wykorzystywanie siły ramion! O wiosłowanie! Ale czy aby na pewno w każdej sytuacji taka opcja jest najwygodniejsza? Czy podczas połowu ryb lepiej nie sprawdzi się kajak wędkarski na pedały? O co w tym wszystkim chodzi?

Kajak wędkarski na pedały – niezastąpiony podczas łowienia ryb!

Wybierając się na tradycyjny spływ kajakiem każdy z nas liczy się z tym, że nieuniknione będzie kilkugodzinne wiosłowanie. Nierówne dno rzeczne oraz nieco bardziej wartki nurt na niektórych odcinkach trasy wymagają momentami nie lada siły i zręczności. I jak w takich warunkach miałby się sprawdzić kajak wędkarski na pedały? Cóż…wybierając się na ryby, wędkarze z reguły decydują się na spokojne, niewzburzone akweny, prawda? Łowiska cechują się zazwyczaj ciszą i spokojem, które są przecież tak doceniane przez amatorów wędkowania. I właśnie w takich warunkach kajak wędkarski na pedały sprawdzi się idealnie! Fakt, że ręce pozostają wolne, to największy atut tego typu łodzi – można zarzucać wędkę bez konieczności przekładania i odkładania co rusz całego ekwipunku. A jeżeli potrzebujesz podpłynąć kawałek bliżej…nic skomplikowanego – wystarczy poruszyć nogami! Proste? Proste!

Jaki kajak wędkarski na pedały wybrać?

Myśląc “kajak wędkarski na pedały” przychodzi mi na myśl jedna, niezawodna marka: FeelFree. FeelFree jest szczególnie popularny w Stanach Zjednoczonych, jednak ostatnio szturmem podbił także polski rynek kajakarski. Swego czasu seria kajaków wędkarskich FeelFree o nazwie “Lure” została okrzyknięta przez branżę wędkarską najbardziej oczekiwaną nowością na rynku kajaków wędkarskich. Co stoi za ich fenomenem? Stabilność, uniwersalność i niemożliwy do podrobienia komfort wędkowania. Siedzenia, które zostały zastosowane w serii “Lure”, są nieporównywalne z żadnymi innymi na rynku – są nie tylko możliwe do szybkiego demontażu, ale także regulowane i podnoszone. Dzięki temu gdy wiosłujemy używamy siedzenia w pozycji oryginalnej, natomiast kiedy chcemy wygodnie łowić – podnosimy prostym ruchem siedzenie i już siedzimy na wysokim i komfortowym fotelu. A przecież to bardzo ważny aspekt! Na rybach spędza się zazwyczaj kilka (ba! albo i kilkanaście) godzin i ważnym jest, aby spędzić ten czas w maksymalnie wygodnych warunkach.

Kajaki wędkarskie na pedały FeelFree “Lure”

Myślę, że warto byłoby Ci przedstawić pokrótce wyposażenie któregoś kajaka wędkarskiego na pedały z serii “Lure”. Wybieram model “Lure 11,5”:

 • Omówione wyżej spektakularne siedzenie Gravity Seat
 • 4 korki odpływowe
 • Przedni właz wodoszczelny
 • Zamykana skrzynka wędkarska
 • 4 szyny do montażu Uni-Track lub Uni-Bar
 • Kieszenie siateczkowe po bokach
 • 2 uchwyty na wędki (rozmiar L)
 • Smycz ułatwiająca wstawanie
 • Podnóżki
 • Koło w kilu
 • Modelowane rączki na tyle, przedzie i po bokach
 • Schowane w pokładzie fitingi

Cena takiego kajaka wędkarskiego na pedały wynosi ok. 7800 złotych. Jeżeli chcesz kupić kajak wędkarski na pedały na spółkę ze znajomym, to specjalnie z myślą o Was zaprojektowano dwuosobowy Lure Tandem (również z napędem nożnym). Cena: ok. 11 tys. złotych.

Gdzie kupić kajak wędkarski na pedały?

Takiego zakupu najlepiej dokonać w sklepie specjalizującym się w sprowadzaniu i sprzedaży właśnie kajaków: a takim sklepem jest https://gokajak.com/. Znajdziesz tam wspomniane wyżej kajaki wędkarskie na pedały “Lure” oraz mnóstwo innych ciekawych propozycji od FeelFree.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + trzy =