Ile żyją żółwie domowe?

ile lat żyją żółwie

Żółw domowy to ciekawa alternatywa dla psa czy kota, od lat ciesząca się niesłabnącą popularnością. Ci, którzy myślą nad zakupem takiego pupila chcieliby jednak wiedzieć, ile żyją żółwie domowe. Wokół tego zwierzęcia narosło bowiem wiele stereotypów, chociażby na temat tego, ile żyją żółwie. Dziś postaramy się je rozwiać, odpowiadając na szereg nurtujących przyszłych właścicieli pytań.

Ile żyją żółwie domowe?

Zanim w Twoim domu pojawią się małe żółwiki, warto dowiedzieć się, ile lat żyją żółwie. Jak się bowiem okazuje, żółw do domu to zobowiązanie na cały szereg lat. Ciekawostki o żółwiach wspominają, że najdłużej żyjący żółw na świecie zmarł w dość sędziwym wieku, osiągając 255 rok życia! Żółw hodowlany oczywiście nie pobije tego rekordu, choć i w tym przypadku należy nastawić się na dość długie towarzystwo nietypowego pupila. To, ile żyją żółwie domowe, zależy od ich gatunku. Żółwie czerwonolice żyją na ogół ok. 35 lat, dłużej o 5 lat żyje średnio żółw stepowy. Rekordzistą jest natomiast żółw grecki długość życia wynosi w jego przypadku nawet 100 lat.

ile żyją żółwie domowe

Ile żyje żółw wodno lądowy?

Żółw lądowy domowy to stosunkowo bezpieczna opcja, jeśli chodzi o długowieczność zwierząt. Ile żyje żółw wodno lądowy? Na ogół zwierzęta te dożywają 30-40 lat. Hodowla żółwia lądowego niesie ze sobą zobowiązanie na szereg kolejnych lat, jednak żółw lądowy w domu nie osiąga tak spektakularnego wieku, jak to mają w zwyczaju jego bracia z innych gatunków.

ile żyją żółwie

Ile żyje żółw stepowy?

Żółw domowy stepowy żyje znacznie dłużej w warunkach domowych niż w środowisku naturalnym. Jest to również stosunkowo mały żółw, przez co zyskał sobie wiele fanów, również wśród najmłodszych. Jeśli planujemy zakup domowego zwierzaka z gatunku żółw stepowy długość życia szacowana będzie na 80 lat, przy czym to, jak długo żyją żółwie stepowe zależy od jakości opieki. Żółw stepowy, ile żyje w środowisku naturalnym? Zapewne nieco krócej, bo ok. 50 lat.

żółw czerwonolicy

Ile żyje żółw grecki?

Żółw lądowy grecki swoimi rozmiarami osiąga wielkość do 30 cm. Małe żółwie potrzebują dużo ciepła i światła, które trzeba im zapewnić w terrarium. Nie ma bardziej długowiecznego żółwia niż żółw grecki ile żyje w warunkach domowych? Może on przeżyć nawet 100 lat, jeśli jest odpowiednio zaopiekowany! Żółw grecki to jeden z najbardziej długowiecznych zwierząt domowych. Żółwie domowe innych gatunków na ogół żyją krócej, choć często osiągają również imponujący wiek.

żółw grecki

Ile żyje żółw czerwonolicy?

Żółwie czerwonolice nie żyją aż tak długo. Niemniej jednak bardzo często jako zwierzę domowe wybierany jest właśnie żółw czerwonolicy ile żyje takie zwierzę? W warunkach domowych żółw czerwonolicy jest w stanie przeżyć ok. 35 lat. Jak wygląda żółw z tego gatunku? Żółwie domowe czerwonolice charakteryzują się czerwonymi pręgami na głowie. Stąd właśnie wzięła się ich nazwa.

żółw lądowy domowy

Ile kosztuje żółw domowy?

Żółwie żyjące w Polsce mają różną cenę, w zależności od gatunku. Zależy ona m.in. od tego gdzie mieszkają żółwie i ile zżyje żółw. Inną cenę ma żółw egipski, żółw obrzeżony, żółw śródziemnomorski czy żółw miniaturka. Inną kwotę trzeba zapłacić również za żółwie w oczku wodnym. Ile kosztuje żółw lądowy? Ceny wahają się od kilkudziesięciu do nawet 1000 zł. Ile kosztuje żółw czerwonolicy? Trzeba za niego zapłacić od kilkudziesięciu do ok. 300 zł. To, ile kosztuje żółw, zależy również od miejsca, w którym zostanie zakupiony.

żółw stepowy

Gdzie kupić żółwia dla dziecka?

Jeśli naszemu dziecku marzy się żółw hodowla w domu powinna rozpocząć się od znalezienia odpowiedniego gatunku. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, ile żyje żółw, gdyż jest to zobowiązanie na długie lata. Żółwie miniaturki czy też inne zwierzęta najlepiej kupować od sprawdzonego hodowcy. Warto również sprawdzić w fundacjach, czy aktualnie nie można adoptować zwierzęcia takiego, jak właśnie żółw długość życia zwierzęcia powoduje bowiem, że często właściciele nie chcą, lub po prostu nie mogą skutecznie się nim zajmować, poszukując dla niego dobrego domu.

1 komentarz do “Ile żyją żółwie domowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × cztery =