Jak ważne jest właściwe przechowywanie uszczelek chłodniczych?

Właściwe przechowywanie i zabezpieczenie uszczelek w transporcie jest niezwykle ważne, ponieważ wykonywanie tego w nieodpowiedni sposób może przyczynić się do utraty właściwości oraz zmiany wymiarów magnetycznych uszczelek chłodniczych.

Jak powinno się przechowywać uszczelki?

Uszczelki powinny być przechowywane w temperaturze wynoszącej od 5 do 35 °C i wilgotności około 60%. Są to najbardziej optymalne warunki do przechowywania uszczelek. W przypadku zbyt wysokiej temperatury uszczelki mogą zmieniać swoje wymiary. Z kolei, gdy temperatura jest zbyt niska może doprowadzić do zwiększenia sztywności uszczelki.

Uszczelki chłodnicze powinny znajdować się w oryginalnych opakowaniach. Możliwe jest również przechowywanie uszczelek na specjalnie przygotowanych stojakach, w których górna i dolna część uszczelki ma podparcie. Właściwe przechowywanie uszczelek chłodniczych pozwoli chronić je przed deformacją oraz utratą właściwości użytkowych. Należy pamiętać również o przechowywaniu uszczelek w suchych i wentylowanych pomieszczeniach, które pozwoli uchronić je przed wilgocią.

Ważne jest również zachowanie uwagi podczas otwieranie pudełka z uszczelkami. Należy zwrócić szczególną uwagę na układ opakowania i otworzyć je zgodnie ze wskazówkami. Pozwoli to uniknąć przypadkowego uszkodzenia uszczelki, które wiązałoby się z koniecznością zakupu nowego produktu.

Wybór uszczelek od sprawdzonego producenta

Wybór uszczelek wysokiej jakości pozwoli uniknąć nieprzyjemnych incydentów oraz sprawi, że całe urządzenie będzie działać efektywnie. Sprawdzeni producenci, którzy działają na rynku wiele lat mają wypracowane standardy, które gwarantują prawidłowe zabezpieczenie i magazynowanie uszczelek chłodniczych. Przykładem jest AiFO Components, które produkuje magnetyczne uszczelki do urządzeń chłodniczych. Wieloletnie doświadczenie w produkcji przekłada się na wysoką jakość zgrzewu oraz prawidłowe zabezpieczenie uszczelek. Klient może mieć pewność, że uszczelki trafią do niego w nienaruszonym stanie i w pełni właściwości.

Ponadto AiFO posiada szeroką gamę innych komponentów do urządzeń chłodniczych i gastronomicznych. Są to m.in. skraplacze, parowniki, elementy grzewcze, profile oraz inne produkty. Zamówienie wszystkich niezbędnych produktów w jednym miejscu wiąże się ze sporą oszczędnością czasu oraz kosztów transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 1 =