Jak wybrać pompę do deszczowni?

Odpowiedni wybór pompy do deszczowni zapewni wysoką wydajność nawadniania upraw. Podpowiadamy, jak wybrać oszczędne, funkcjonalne i trwałe urządzenie. Poznaj kilka wskazówek technicznych, a z pewnością znajdziesz rozwiązanie, które idealnie wpisze się w zakres Twoich oczekiwań.

Pompy do deszczowni – najważniejsze informacje

Te niezawodne pompy należą do kategorii urządzeń głębinowych, które wyróżniają się stosunkowo dużymi wymiarami i wysoką wydajnością. Natomiast odpowiednie ciśnienie pozwala na nawadnianie dużych powierzchni za pomocą jednej deszczowni. Dzięki temu możesz liczyć na komfort pracy w ogrodzie czy na polu.

Wydajność tych funkcjonalnych urządzeń często sięga 400-500 litrów na minutę. Takie sprzęty sprawdzą się bardzo dobrze w przypadku deszczowni szpulowych – to konstrukcje, które przemieszczają się podczas pracy, aby rośliny mogły otrzymać wystarczającą ilość wody do prawidłowego rozwoju.

Wysokiej klasy pompy do deszczowni są wykonane z bardzo trwałych i odpornych na ścieranie materiałów. To kluczowe właściwości, gdyż woda może zawierać drobne zanieczyszczenia, np. w postaci piasku. Bardzo ważnym elementem jest również zawór zwrotny, który gwarantuje ochronę przed cofającą się wodą i pozwala utrzymać właściwy poziom ciśnienia. 

Wybór pompy do deszczowni a parametry studni

Przed zakupem pompy do deszczowni zwróć uwagę na średnicę studni, a także głębokość lustra wody. Ponadto sprawdź odległość, na jaką woda może być przetłoczona oraz system zaworów. To elementy, które wpływają na minimalne ciśnienie robocze, a to pozwala na dostarczenie optymalnej ilości wody. Zwróć uwagę, że ciśnienie spada o 1 bar na każde 10 metrów pompowania w górę i 100 metrów tłoczenia w poziomie.

Jeśli wybierasz popularny model pompy o średnicy 6 cali, średnica studni powinna wynosić minimum 160 mm. Jeśli ta będzie większa, uzupełnij konstrukcję o rurę osłonową, która pozwoli na optymalne chłodzenie silnika. Dzięki temu zadbasz o wydajną i bezawaryjną pracę przez długie lata. Trwałe i niezawodne sprzęty znajdziesz w ofercie sklepu Ogrody24.pl. To świetna propozycja dla wymagających inwestorów.

Kluczowe parametry pomp do deszczowni

Zanim dokonasz zakupu, dokładnie zapoznaj się ze specyfikacją techniczną urządzenia i sprawdź, czy dany model zapewni Ci wydajną pracę. Ponadto wybór optymalnie dopasowanego modelu pozwoli zadbać o oszczędności.

  • Moc silnika – zdolność urządzenia do pracy w danej jednostce czasu. Urządzenie o zbyt niskiej mocy nie zapewni oczekiwanej wydajności. Natomiast użytkowanie sprzętu o zbyt wysokiej mocy będzie nieopłacalne. Kluczowym aspektem jest wybór optymalnie dopasowanej pompy do deszczowni;
  • Maksymalna wydajność – określa, jaką ilość wody może przetłoczyć urządzenie w jednostce czasu;
  • Wysokość podnoszenia – mówi o zdolności pompowania wody na daną wysokość.

Na stronie https://ogrody24.pl/pompy/pompy-do-deszczowni z powodzeniem znajdziesz urządzenia dopasowane do osobistych potrzeb. Jeśli zależy Ci na wysokiej wydajności i funkcjonalności, ta propozycja jest właśnie dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + dwanaście =