Jak zamontować linie kroplujące?

Za montażem linii kroplujących przemawia wysoka wydajność i komfort nawadniania roślin. Podpowiadamy, jak przeprowadzić instalację krok po kroku i na które elementy należy zwrócić szczególną uwagę. Poznaj kilka praktycznych wskazówek.

Dlaczego warto sięgnąć po linie kroplujące?

Te elastyczne przewody wyróżniają się wysoką trwałością i ochroną przed promieniowaniem UV. Ich konstrukcja obejmuje emitery – otwory, przez które woda trafia do systemu korzeniowego roślin. System sprawdza się bardzo dobrze m.in. przypadku kwiatów  wrażliwych na nawadnianie z góry.

Linia kroplująca to wybór dla oszczędnych entuzjastów pięknych ogrodów, gdyż woda się nie marnuje. W dodatku nie tracisz czasu na ręczne podlewanie. Wystarczy, że raz zainstalujesz system, aby cieszyć się spokojem przez długi czas. Pamiętaj, że gleba wokół roślin pozostanie sucha, co zmniejsza ryzyko wyrastania chwastów.

Wszystko to sprawia, że systemy automatycznego nawadniania cieszą się zainteresowaniem wśród entuzjastów praktycznych rozwiązań. Na stronie https://www.podlane.pl/linia-kroplujaca-cat-207 z powodzeniem znajdziesz linię kroplującą dopasowaną do własnych potrzeb.

Jak zamontować linię kroplującą?

Zanim udasz się na zakupy, dokonaj pomiarów działki i przenieś je na plan. Ponadto uwzględnij w nim dom, garaż, ogród i pozostałe rośliny czy drzewa. Dzięki temu określisz niezbędną długość linii kroplującej. Zwróć uwagę również na rodzaj gleby, gdyż ta piaszczysta wymaga częstszego rozprowadzania kroplowników.

Po wyborze odpowiedniego zestawu z linią kroplującą, możesz przejść do montażu. Do standardowych rozwiązań należy łączenie linii kroplującej z rurą zasilającą lub wodociągową PE. Ponadto możesz stworzyć system z wężem ogrodowym, korzystając z szybkozłączki.

Układanie linii nie powinno stanowić problemu, gdyż wystarczy dokładnie połączyć elementy zestawu. Zwróć uwagę, aby wciskać złączki płynnymi ruchami. Ponadto możesz skorzystać z opaski zaciskowej, która zapewni lepszą szczelność. Do zakończenia linii posłuży Ci korek lub okular. Na stronie https://www.podlane.pl/zestaw-linia-kroplujaca-z-kompensacja-100mb-86-akcesoriow-id-3735 znajdziesz zestaw z niezbędnymi akcesoriami.

Praktyczne wskazówki dotyczące montażu linii kroplujących

Przed montażem linii kroplującej zwróć uwagę na kilka ważnych wskazówek, dzięki którym zbudujesz trwały i niezawodny układ, aby zadbać o wydajne nawadnianie przez długi czas. O czym warto pamiętać?

  • Studzienki rozdzielcze zabezpieczą zawory kulowe bądź elektromagnetyczne przed uszkodzeniami;
  • Czujniki pogodowe, sterowniki nawadniania czy elektrozawory umożliwiają automatyzację nawadniania;
  • Przeprowadź płukanie instalacji – ta czynność zapewni prawidłowe działanie systemu. Wykonaj ją przed założeniem okularu;
  • Przetestuj działanie systemu przed zasypaniem rur i sprawdź szczelność wszystkich elementów.

Ponadto wybieraj rozwiązania od renomowanych producentów. Znajdziesz je w sklepie internetowym Podlane.pl. Asortyment jest bardzo szeroki, więc z łatwością zaprojektujesz system nawadniania dopasowany do własnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 7 =