Magazyny „szyte na miarę” — co je wyróżnia?

Powierzchnie magazynowe przydają się w niemal każdej branży — czy to przemysł ciężki, czy e-commerce. Aby mogły one spełniać swoją funkcję i wspierać przedsiębiorstwo w codziennej działalności, muszą być zaprojektowane zgodnie z jego potrzebami. Aby mieć pewność, że każde rozwiązanie, technologia i element infrastruktury wpisuje się w oczekiwania biznesu, przedsiębiorcy decydują się na magazyny w formule „build-to-suit”. Co wyróżnia ten typ obiektów? Jakie są zalety i wady takich magazynów? Podpowiadamy!

Czym są magazyny „szyte na miarę” („build-to-suit”)?

Magazyny „szyte na miarę” można znaleźć w ofertach wielu deweloperów powierzchni przemysłowych i logistycznych. To obiekty budowane na zamówienie klienta, zaprojektowanymi z myślą o konkretnej działalności. Każdy taki magazyn to wyjątkowa przestrzeń, którą wyróżnia idealne dopasowanie do potrzeb biznesu, który z niej korzysta.

Takie obiekty dostarcza na rynek na przykład firma Panattoni — lider polskiego i europejskiego rynku powierzchni przemysłowo-logistycznych. Deweloper ten ma w swojej ofercie także liczne obiekty na wynajem, ulokowane w atrakcyjnie położonych parkach logistycznych. Takie magazyny dostępne w województwie kujawsko-pomorskim znajdziesz na stronie https://panattonieurope.com/pl-pl/aktualnosci/magazyny-do-wynajecia-w-kujawsko-pomorskim.

Jakie są zalety magazynów „szytych na miarę”?

Podstawową zaletą magazynów „szytych na miarę” jest oczywiście ich zgodność z potrzebami działalności. Przedsiębiorcy mają możliwość dostosowania przestrzeni do swoich potrzeb w każdym calu. Oznacza to, że nie muszą oni iść na kompromisy w kwestii rozkładu pomieszczeń, zastosowanych technologii czy obecnych elementów konstrukcyjnych i infrastruktury. Całkowita kontrola nad procesem powstawania obiektów pozwala dobierać rozwiązania najbardziej optymalizujące pracę i zwiększające jej wydajność, co zmniejsza koszty pracy magazynu.

Własna, zaprojektowana dla potrzeb firmy hala magazynowa to również niezależność od pośredników i brak konieczności przystosowywania budynku po działalności poprzedniego najemcy. Przedsiębiorca może dowolnie kształtować przestrzeń obiektu, modyfikując ją wedle uznania i aktualnych warunków. Ma również wpływ na dobór lokalizacji magazynu — jeśli ma ku temu czas i środki, może znaleźć taką działkę, która doskonale zgra się z jego potrzebami, na przykład w zakresie łatwego dostępu do portu czy lotniska albo bliskości tras międzynarodowych.

Magazyny „build-to-suit” – czy mają jakieś wady?

Inwestycja w obiekt w formule „build-to-suit” wymaga dużych nakładów finansowych, co może uczynić tę ścieżkę niedostępną dla wielu właścicieli firm. Oprócz kosztów najmu należy również pamiętać o cenie samej działki — ziemia ulokowana w atrakcyjnej lokalizacji wymaga dużych nakładów finansowych. Trzeba także pamiętać, że wybudowanie obiektu od podstaw wymaga czasu, w związku z czym nie będzie to powierzchnia dostępna od ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + 3 =