Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze okien do domu?

Wybór okien jest naprawdę ogromny. Będąc osobą, która nie ma odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, trudno jest dobrać właściwy system okien, a także odpowiedni materiał ramy. Dziś podpowiemy na co zwrócić uwagę przy wyborze okien do domu.

Stolarka okienna dopasowana do elewacji i stylu budynku, a także odporna na czynniki zewnętrzne 

Na samym początku trzeba wybrać odpowiednią stolarkę okienną. Wśród dostępnych modeli okien można wybrać okna PVC, stalowe, aluminiowe, ale i drewniane. Wszystkie te modele możecie nabyć w ramach oferty na stronie: https://kp-radzymin.pl. Wszystkie są odporne na czynniki zewnętrzne, choć oczywiście pod tym względem okna drewniane wymagają więcej, bowiem co pewien czas trzeba je odnawiać. Niemniej jednak decydując się na modele wysokiej klasy, można liczyć na wiele lat trwałości stolarki okiennej, dzięki zabezpieczeniu kilkoma warstwami lakieru do drewna. Chcąc stworzyć duże powierzchnie przeszklone w budynkach energooszczędnych czy pasywnych, warto postawić na okna stalowe. Wszędzie tam, gdzie chce się stworzyć nowoczesną elewację, sprawdzają się także okna aluminiowe. Do tradycyjnych budynków poddawanych termomodernizacji albo nowo powstający można wybrać też okna PVC, które są odporne zarówno na promieniowanie UV, jak i wilgoć. Można wybrać ramę w kilku wersjach kolorystycznych nie tylko białej, ale i brązowej czy też antracytowej bądź kremowej. W przypadku okien stalowych i aluminiowych nie musisz się ograniczać, bo dostępna jest pełna paleta RAL, na którą okna mogą być przemalowane proszkowo.          

Współczynnik przenikania ciepła Uw — wybierz okna dopasowane do zapotrzebowania energetycznego budynku  

Poza stolarką okienną istotne znaczenie ma współczynnik przenikania ciepła, który powinien być jak najniższy, aby ciepła z budynku uciekało jak najmniej. Tutaj znaczenie ma nie tylko budowa okna, ilość komór oraz przegród, ale i uszczelnienia. Dodatkowe uszczelnienie środkowe sprawdza się w przypadku domów energooszczędnych i pasywnych i dostępne jest w przypadku stolarki okiennej PVC, stalowej czy też aluminiowej. W przypadku niższego zapotrzebowania energetycznego danego budynku wystarczą pakiety dwuszybowe, a także podwójne uszczelnienia. 

Izolacja akustyczna i ochrona przed włamaniem   

Dodatkowe uszczelnienia czy pakiet szybowy wpływają też na lepszą izolację akustyczną danego okna. Zatem i na to trzeba zwrócić uwagę. Ponadto okna mogą posiadać jeszcze przekładkę termiczną ze stali nierdzewnej, co dotyczy okien stalowych. Okna PVC mogą posiadać też punkty antywyważeniowe na skrzydłach, co zwiększa bezpieczeństwo.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 2 =