Na co zwrócić uwagę, wybierając lokalizację dla hali produkcyjnej?

Rozwój biznesu może mieć różny przebieg w zależności od kierunku działań danej firmy. Jeżeli Twoje przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją, będzie potrzebować pomieszczeń o odpowiednich rozmiarach. Zanim je jednak wybudujesz, musisz wybrać miejsce, a także ekipę, której przydzielisz to zadanie. Przeczytaj nasz artykuł, aby się dowiedzieć, jak zrobić to sprawnie i szybko, a przede wszystkim – gdzie powinna stanąć Twoja przyszła hala.

Dobra lokalizacja hali przemysłowej – czyli jaka?

Mówiąc o położeniu nieruchomości, należy poruszyć nie tylko temat dojazdu do niej przyszłych pracowników hali. Jeśli będzie utrudniony, może to generować problemy przy kompletowaniu zespołu. W niektórych przypadkach firma zostanie zmuszona do zorganizowania zatrudnionym transportu. Trzeba mieć to na uwadze na etapie podejmowania decyzji o lokalizacji. Usytuowanie w bliskim sąsiedztwie ważnych węzłów drogowych ma istotne znaczenie. Liczy się też prostota korzystania z lokalnych dróg – ich nośność i przepustowość. Innymi słowy, czy kierowcom dużych pojazdów będzie łatwo na nich manewrować.

Przy wyborze lokalizacji inwestor powinien zwrócić uwagę na dystans od dróg ekspresowych i autostrad (im mniejszy, tym lepiej). Kolejne punkty to tunele oraz wiadukty, gdzie obowiązują ograniczenia gabarytów, np. nie mogą jeździć nimi ciężarówki. Atrakcyjny rejon może okazać się takim jedynie z pozoru, jeśli pracownikom przyjdzie każdorazowo szukać innej drogi dojazdu. Będzie to wiązało się z opóźnieniami, a przez to ze stratami i problemami w płynności dostaw. Z tego powodu należy wcześniej sprawdzić, czy w danym miejscu nie tworzą się długie korki.

Co ma znaczenie przy budowie hali przemysłowej?

Przed zakupem terenu pod budowę hali należy zdobyć niezbędne informacje na temat ewentualnych ograniczeń prawnych. Obiekt wielkogabarytowy podlega określonym regułom. Opisują m.in. rodzaj materiałów, z których może być wybudowany czy jego formę i wysokość. Zasady prawa wyjaśniają również kwestie takie jak wymagana odległość od granicy działki oraz pobliskich zabudowań. W zależności od umiejscowienia terenu, na którym ma stanąć Twoja hala, owe wymagania mogą znacznie różnić się pomiędzy sobą.

Z powodu przepisów niekiedy coś, co wydaje się znakomitą okazją, przestaje być korzystne finansowo. Interesuje Cię budowa hal produkcyjnych? Możesz znaleźć idealny obszar, ale z powodu opisanych wyżej ograniczeń prawnych koszty przekroczą budżet, przez co inwestycja się nie zwróci. Lepiej w takich sytuacjach wytypować teren gdzieś indziej, w pozornie mniej atrakcyjnej lokalizacji. Warto naprawdę dobrze przemyśleć ten temat i przedyskutować go z ekspertami do spraw prawa budowlanego.

Gdzie znaleźć ekipę do budowy hali?

Kiedy masz już perfekcyjną lokalizację dla swojej nieruchomości, pora na rozpoczęcie prac. Współcześnie usługi budowlane oferuje wiele marek, ale nie każda dysponuje odpowiednim sprzętem oraz wiedzą niezbędną do budowy tego rodzaju obiektów. Wybierz profesjonalistów z dużym doświadczeniem, np. firmę Probis. Buduje i remontuje hale przemysłowe od ponad trzech dekad. Skorzystaj z umiejętności oraz wyposażenia jej zespołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − pięć =