Pomoc frankowiczom – gdzie szukać wsparcia?

Na kredyty we frankach szwajcarskich zdecydowało się setki tysięcy osób. Dziś muszą oni borykać się z wysokim oprocentowaniem i wieloma innymi trudnościami. Rzetelna pomoc prawna to gwarancja realnego wsparcia, opartego na dogłębnej analizie sytuacji prawnej oraz opracowaniu efektywnej strategii działania. Gdzie mogą szukać pomocy frankowicze? Podpowiadamy, dokąd warto się udać, by uzyskać profesjonalne wsparcie.

Na czym polega afera frankowa?

Kredyty we frankach przeżywały apogeum swojej popularności w 2008 r. Już rok później zaczęły się jednak problemy osób, które zdecydowały się na kredyt w obcej walucie. Raty bowiem zaczęły rosnąć w niezwykle szybkim tempie, co uwarunkowane było przede wszystkim umocnieniem się franka szwajcarskiego. Do problemów frankowiczów dołączył również rosnący kapitał, którego zwrotu zażądały banki. W konsekwencji coraz więcej osób traciło zdolność kredytową, a wraz z nią majątki życia. Korzystne warunki finansowe, uwarunkowane niską stopą procentową w szwajcarskich bankach, okazały się złudzeniem, na które dało się nabrać kilkaset tysięcy Polaków. Dziś wstępują oni na drogę sądową, na której wspierają ich kancelarie prawne, takie jak np. Kancelaria frankowa Opole, gwarantujące fachowe wsparcie i skuteczną pomoc , dotyczącą kredytów frankowych.

Frankowicze na drodze sądowej

Zadłużeni frankowicze, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, wstępują na drogę sądową, żądając unieważnienia podpisanych wcześniej umów z bankami. W praktyce oznacza to, że przegrany bank zostanie zobligowany do zwrotu całego kapitału, wpłacanego przez kredytobiorcę na przestrzeni lat. Jednak specjaliści z jednej z wiodących w sprawach frankowych kancelarii, której ofertę sprawdzić można pod adresem https://kancelariajk.opole.pl/, często spotykają się również z innego rodzaju żądaniami frankowiczów. Dotyczą one mianowicie odfrankowienia umowy kredytowej. W takiej sytuacji kredyty miałyby być traktowane na równi z tymi, które zostały zaciągnięte w rodzimej walucie. Jak nietrudno się domyślić, takie orzeczenie spowodowałoby zarówno spadek wysokości miesięcznej raty, jak i zmniejszenie ostatecznej kwoty, którą należy zwrócić bankowi.

Profesjonalna pomoc dla frankowiczów – gdzie szukać wsparcia?

Wsparcie dla frankowiczów płynie z różnych stron. Ci z kolei z chęcią korzystają z niego, by wynegocjować z bankami jak najkorzystniejsze warunki, pozwalające na spłatę zadłużenia. Nic dziwnego, bowiem weryfikacja umów kredytowych nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza dla osób, nie mających na co dzień nic wspólnego z prawem finansowym. Zakres takiego wsparcia można sprawdzić pod adresem https://kancelariajk.opole.pl/specjalizacje/pomoc-frankowiczom/, gdzie wymieniono również największe atuty profesjonalnej pomocy. To specjalistyczna wiedza, skuteczność i doświadczenie, z którego czerpać mogą osoby, zainteresowane analizą umowy i wskazaniem nieprawidłowości w celu unieważnienia kredytu na drodze sądowej. Jak pokazuje praktyka, orzecznictwo sądowe coraz częściej sprzyja frankowiczom, warto więc podjąć starania o własną przyszłość bez nieustannej troski o wysokość rat kredytów, zaciągniętych w obcej walucie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 12 =