Jak łączyć meble glamour z innymi stylami?

Ponadczasowe meble w stylu tradycyjnym pasują do każdego wystroju. A co, gdy nasze serce skradnie wyposażenie glamour? Czy taki fotel, kanapę albo łóżko łatwo dopasować do aranżacji skandynawskich, nowoczesnych, a nawet industrialnych? Choć nie brak zwolenników urządzania wnętrz w jednym konkretnym stylu, przybywa fanów eklektyzmu. Jego zwolennicy lubią łączyć w aranżacji elementy różnych trendów, tworząc tym samym ciekawe kompozycje. Z czym zestawiać wyposażenie w stylu glamour, aby wystrój był spójny, a przede wszystkim budził zachwyt domowników oraz gości?

Co charakteryzuje styl glamour?

Na początku warto pokrótce opisać cechy typowe dla tego kierunku. Meble zaprojektowane w nurcie glamour zazwyczaj mają masywną budowę, choć wcale nie muszą być ciężkie. Mogą jedynie sprawiać takie wrażenie. Często spotykanym akcentem są pikowania, które nadają wyposażeniu ekskluzywny charakter. Przykładowo, mogą być to łóżka pikowane, narożniki albo fotele. Prezentują się solidnie, a zarazem stanowią ozdobę wnętrza – nierzadko główną.

Poza meblami w stylu glamour liczą się dodatki. Dekoracje takie jak figurki, lustra, świeczniki etc. powinny być błyszczące, z kolei dywany, narzuty na łóżka czy fotele – puszyste, miłe w dotyku. Przyjemna dla rąk powinna być też tkanina obiciowa fotela oraz kanap bądź sof. Odpowiedni będzie np. welur albo inny przypominający go materiał.

Jak łączyć styl glamour z innymi?

Meble w tym stylu można dopasować do wielu wnętrz, nawet jeśli pozornie nie tworzą spójnej całości z pozostałymi elementami wystroju. Między innymi, będą świetnie prezentowały się w salonie urządzonym zgodnie z kierunkiem skandynawskim. Ożywią go, dodadzą pomieszczeniu świeżości, przełamią jego zachowawczy klimat. Jednocześnie nie zaburzą elegancji oraz prostoty, które sprawiają, że salon wygląda gustownie.

Połączenie stylów skandynawskiego oraz glamour tworzy tzw. scandi glam, który czerpie z obu trendów to, co najlepsze. Z jednej strony minimalizm, z drugiej blichtr. Warto jednak podkreślić, że glamour można dopasować także do innych nurtów, nawet do tak skrajnie przeciwnego, jak industrialny. Wystarczy zdecydować się na wstawienie do lotfowego wnętrza narożnika w żywym kolorze (bordo, butelkowa zieleń, pudrowy róż etc.). Można także umieścić w strategicznym punkcie krzesło pikowane pięknej, nasyconej barwy typu czerwień albo granat. Wnętrze pozostanie nowoczesne, ale złamiemy tym samym jego nieco surową atmosferę.

Do jakiego wnętrza pasują meble glamour?

Niektóre elementy wyposażenia w tym stylu wymagają nie tylko przestrzeni, ale i określonych kolorów oraz dodatków. Jeśli zdecydujemy się np. na okazałą kanapę albo rozłożysty narożnik glamour, pozostałe meble powinny być skromniejsze. Bogato zdobiona albo obita tkaniną w przykuwającym wzrok wzorze sofa będzie dobrze wyglądać na tle jasnej ściany, przy jednolitym dywanie. Analogicznie, kanapę czy fotel w stonowanym kolorze można dopasować do nietuzinkowej aranżacji. Stworzy ciekawą kompozycję z dywanem w stylu vintage, prócz tego będzie prezentować się korzystnie na tle ściany pokrytej dekoracyjnym kamieniem bądź cegłą.

Podsumowując, meble w stylu glamour można zestawić z większością stylów, o ile podejdziemy do tego z rozwagą. Nowoczesny salon mogą wyciszyć, a tradycyjny ożywić. Bez względu na to, gdzie planujemy je wstawić, ich zakup będzie bardzo dobrą inwestycją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 13 =