Jak wygląda proces produkcji etykiet samoprzylepnych?

Technologie znakowania produktów rozwijają się w ekspresowym tempie. Przedsiębiorstwa produkcyjne mają dzisiaj możliwość wdrożenia efektywnych i wytrzymałych rozwiązań, które ułatwiają proces dystrybucji i poprawiają wyniki sprzedażowe. W niniejszym poradniku poświęcimy nieco więcej uwagi samemu procesowi wytwarzania etykiet z wbudowaną warstwą samoprzylepną. Do czego służą tego rodzaju akcesoria? Jakie etapy mają miejsce podczas projektowania i wydruku?

Etap projektowania

Produkcja nowoczesnych etykiet rozpoczyna się od tzw. fazy prepress, czyli czynności projektowania. Przeznaczenie przyszłej etykiety stanowi główny czynnik determinujący typ i jakość stosowanych materiałów, a także koncepcje układu graficznego. Wspólnym mianownikiem dla każdej branży okazuje się doskonała czytelność informacji i atrakcyjny wygląd etykiety. Pamiętajmy, że produkt ten pełni jednocześnie funkcje marketingowe. Klienci zwracają uwagę na jakość opakowania i umieszczonej na nim etykiety, która wspiera ich decyzje zakupowe.

Personalizacja projektu gotowego elementu do znakowania stanowi klucz do sukcesu. Przedsiębiorstwa zlecające usługę przykładają ogromne znaczenie do wstępnej fazy projektowania, gdzie następuje krystalizacja koncepcji i przetłumaczenie oczekiwań na konkretne rozwiązania.

Realizacja wydruku

Akceptacja stworzonego projektu kieruje nas do drugiego etapu produkcji. Tutaj etykiety samoprzylepne zyskują swój fizyczny wymiar, zgodny z wcześniejszymi ustaleniami. Analiza kosztów i parametrów jakościowych sprawia, że podłoże z papieru staje się najczęściej stosowanym materiałem przy realizacji wydruku.

Istnieje wiele technik druku, które odpowiadają poszczególnym wymogom funkcjonalnym i jakościowym. Spośród wszystkich rozwiązań na rynku, technika fleksograficzna wymaga zdecydowanego wyróżnienia. Dzięki wykorzystaniu farb szybkoschnących profesjonalne drukarnie fleksograficzne zyskały możliwość przyspieszenia terminów realizacji zlecenia i zagwarantowania klientom niedoścignionej jakości powłoki.

Wykończenie

Skoro dwa główne etapy mamy już za sobą, najwyższa pora przystąpić do czynności wykończeniowych. Etykiety samoprzylepne wychodzą z linii produkcyjnej w stanie surowym i wymagają dodatkowej obróbki, tak by były gotowe do wykorzystania u Klienta.

Klienci mogą zlecić wykonanie opcjonalnych zabezpieczeń, takich jak laminowanie lub lakierowanie. Dzięki integracji technologii fleksograficznej do wytwarzania etykiet przedsiębiorstwa otrzymują skuteczne narzędzia wspomagające wewnętrzny system znakowania.

Jeśli interesują Cię etykiety samoprzylepne i rozważasz ich wdrożenie we własnych strukturach firmowych, koniecznie zapoznaj się z ofertą drukarni AZ-Color. Odwiedź stronę internetową https://azcolor.com.pl/ i ciesz się dostępem do kompleksowych usług poligraficznych i doskonałej obsługi klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + dziewiętnaście =