Jak zamknąć palenisko? Wybierz drzwi do kominka otwartego!

Każdy z nas lubi proste rozwiązania – po co niepotrzebnie komplikować sobie życie, prawda? Właśnie taka idea przyświeca posiadaniu drzwi do kominka otwartego – łatwy montaż, niewielki koszt, estetyka zachowana. Na drzwiczki jakiej firmy się zdecydować? Które wybrać? Jak wygląda wydajność spalania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Najlepsze drzwi do kominka otwartego

To te zaprojektowane na wymiar, zgadzasz się? A co, jeśli otrzymasz także możliwość wyboru takich elementów jak kolorystyka i kształt, które przecież najbardziej wpływają na ogólną prezencję całego paleniska? Znam jedną firmę, która zajmuje się wyrobem drzwi do kominka otwartego skrojonych na miarę potrzeb każdego klienta – tego, co posiada ogromne palenisko i tego, który ma bardzo małe. Tego, co lubuje się w ekstrawaganckich wnętrzach i tego, co docenia ponadczasową prostotę. Co to za marka?

IGNIF – mistrz rzemiosła

Kunszt rzemiosła niestety znajduje się już praktycznie na wymarciu, ale nie oznacza to, że jest niedoceniany przez rynek – wręcz przeciwnie, ręczna robota cieszy się ogromną popularnością. Dlaczego zatem tak trudno znaleźć dobrego rzemieślnika? Pewnie dlatego, że musi posiadać ponadprzeciętną wiedzę z danej dziedziny, mieć talent i umieć przekuć to wszystko w dobrze prosperujący biznes. Wiele rodzinnych firm zostało już dawno przejęte przez duże koncerny, które stawiają na zautomatyzowany proces produkcji, który jest tańszy, wymaga mniej wysiłku i jest po prostu opłacalny. Ale..zanika w tym wszystkim ta wyjątkowość, unikalność, niepowtarzalność. Na szczęście założycielom marki IGNIF udało się przetrwać i możemy bez problemu zamówić od nich jedyne w swoim rodzaju drzwi do kominka otwartego albo kasety kominkowe.

Drzwiczki do kominka otwartego a kaseta kominkowa

Drzwiczki do kominka otwartego są banalne w montażu – wystarczy zaledwie kilka minut. Świetnie spełniają swoje podstawowe zadanie: skutecznie zamykają dostęp do otwartego płomienia, co jest szalenie ważne zwłaszcza dla osób posiadających małe dzieci. Dzięki możliwości modyfikacji poszczególnych elementów bez problemu dopasujesz drzwiczki do kominka otwartego do stylu w jakim urządzone jest dane wnętrze. Koszt? IGNIF oferuje drzwiczki już za 34 zł za 1 dm2. To naprawdę niewiele. Ale…trzeba przyznać, że wydajność spalania nie jest oszałamiająca. Jeżeli palenisko ma być jedynym źródłem ogrzewania Twojego domu, to może być ciężko. W takiej sytuacji polecam zapoznać się ze specyfikacją kaset kominkowych (również tworzonych na wymiar przez IGNIF). Są nieco droższe, jednak w dalszej perspektywie koszt ten okazuje się całkowicie niewygórowany. Rachunki na ogrzewanie z pewnością będą dużo niższe. Nie martw się także o montaż – jest równie prosty co w przypadku drzwiczek.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zajrzyj na stronę https://ignif.com/, gdzie dokładniej przedstawione są wady i zalety obu przedstawionych powyżej rozwiązań. W razie jakichkolwiek wątpliwości znajdziesz tam także formularz kontaktowy i numer telefonu, pod którym czeka na Ciebie rzetelna osoba gotowa na udzielenie odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania. Jeżeli wolisz stawić się osobiście, to stacjonarny punkt sprzedaży znajduje się w Koszalinie. Pamiętaj, że drzwiczki do kominka otwartego czy też kaseta kominkowa to zakup mający służyć Ci przez wiele długich lat, dlatego też warto postawić na najwyższą możliwą jakość wykonania. A tę oferuje tylko IGNIF. Gorąco polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × dwa =