Na czym polega mycie okien systemem IONIC oraz innymi metodami

Chyba każdy, kto kiedykolwiek mył okna, zdaje sobie sprawę, jak wymagające bywa to zadanie. Ogrom czasu, który trzeba poświęcić i trudności w uzyskaniu idealnych efektów to główne problemy. Ulegają one intensyfikacji w przypadku mycia okien na dużych przestrzeniach i na wysokościach. Stosuje się wtedy specjalistyczne metody, takie jak system IONIC.

Mycie okien – Wrocław – systemem IONIC – na czym to polega?

Prawdopodobnie zastanawiasz się teraz, na czym polega mycie okien systemem IONIC. Chodzi tutaj po prostu o czyszczenie powierzchni okiennych z użyciem wody demineralizowanej. W przypadku okien jest to rozwiązanie wybierane dzisiaj najczęściej. Rzecz w tym, iż na takich powierzchniach jak szyby bardzo łatwo o pozostawienie zacieków, smug czy zanieczyszczeń. Wyczyszczenie szyb bywa zadaniem karkołomnym. Natomiast woda demineralizowana nie posiada żadnych cząsteczek. Jest pozbawiona nawet minerałów. Oznacza to, że nie zostawia na powierzchni żadnych śladów. Co więcej, wykazuje podwyższoną skuteczność w pozbywaniu się zanieczyszczeń. To jeszcze nie wszystko! Mycie okien systemem IONIC rozładowuje szyby elektrostatycznie, przez co stają się odporniejsze na przyjmowanie zanieczyszczeń.

Tradycyjne mycie okien

W niektórych przypadkach wciąż stosuje się mycie okien metodą tradycyjną. W tym celu wykorzystuje się preparaty do okien i ram oraz rozmaite urządzenia. Aby zapewnić wysoką skuteczność czyszczenia, należy zastosować jakościowy sprzęt, taki jak ściągaczka skrętna czy szczotka wykonana z włosia naturalnego. Tylko wtedy można być spokojnym o efekt.

Mycie z poziomu ziemi i technika alpinistyczna

W zależności od wysokości obiektu, w którym przeprowadza się mycie okien, można robić to z poziomu gruntu lub też metodą alpinistyczną. Pierwsza metoda wymaga zwykle zastosowania kija teleskopowego, czasami o długości nawet kilkunastu metrów. Natomiast metoda alpinistyczna wymaga od wykonawcy odpowiednich uprawnień. Obie metody można wykorzystać do wdrożenia systemu IONIC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =