Przylgi kurier­skie i ich zastosowanie

Przesyłki kurierskie są najczęściej wybieraną formą przesyłania różnych towarów. Obecnie na rynku mamy wiele firm oraz ofert, które różnią się pomiędzy sobą różnymi parametrami. Przesyłki pocztowe są najczę­ściej wybieraną opcją przez klientów.

Wysyłane są zarówno krajowo, jak i za granicę. Mogą mieć różne rozmiary i wagę, a do ułatwienia ich oznakowania i późniejszej identyfikacji używa się przylg kurierskich. Co to jest przylga kurierska i kiedy ją stosujemy?

Co to jest przylga kurierska?

Przylga kurierska jest to rodzaj koperty. Służy do zabezpieczenia listów przewozowych, faktur, danych adresata i wysyłanych na wierzchu dokumentów, które znajdują się na paczce. Taka koperta jest odporna na działanie wody, wilgoć i słońce. Użyty do oznakowania tusz nie wyblaknie i zachowa naturalny kolor.

Materiał i wykonanie

Ten prosty produkt jest wykonany ze specjalnej folii, a kształtem przy­po­mina woreczek lub torebkę, podobną do tej ze sklepu spożywczego.

Przylga kurierska posiada mocną warstwę kleju i jest bardzo lekka, czyli nie wpływa na wagę paczki. Dzięki niej możemy przyspieszyć sam proces znakowania i pakowania danej paczki. Ma to duże znacze­nie przy wysyłce wielu paczek i jest często wykorzystywane w sklepach internetowych i wysyłkowych.

Znaczenie przylg kurierskich dla nadawcy i odbiorcy

Firma, stawiając na przylgi, podkreśla swój profesjonalizm w realizacji zleceń klienta. Ułatwia mu to także szybki i proste dotarcie do dokumentów przewozowych czy faktur. Chodzi w równym stopniu o wygodę klienta, jak i profesjonalizm firmy nadającej paczkę.

Klient, mając przed sobą otrzymaną przesyłkę, od razu widzi, gdzie jest jego rachunek. Nie musi go nigdzie szukać, ponieważ znajduje się na widoku i jest od ręki dostępny.

Wystarczy tylko odkleić przylgę i mamy w ręce wszelkie niezbędne dokumenty. Najczęściej w ten sposób zabezpieczane są paragony, faktury, karty zwrotu i wymiany oraz ewentualna zwrotna etykieta wysyłkowa.

Bezpieczeństwo nadanych dokumentów

Dzięki niej odbiorca jest pewny, że otrzyma wszystkie potrzebne dokumenty związane z daną przesyłką i od razu może zapoznać się z ponisionymi wydatkami. Ma także umożliwiony dostęp do ewentualnej rezygnacji z zakupu.

Przylgi kurierskie przyklejamy w widocznym miejscu na wierzchniej krawędzi koperty lub kartonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − dziesięć =