Rozmowa kwalifikacyjna – jak się ubrać na nią jesienią?

Jeśli zostaliśmy umówieni na rozmowę kwalifikacyjną, powinniśmy zatroszczyć się o zrobienie na niej pozytywnego pierwszego wrażenia. Należy pamiętać, że część przygotowań do takiego spotkania obejmuje również zastanowienie się nad tym, co ubrać. Może być to dość stresujące, dlatego postanowiliśmy stworzyć krótki przewodnik i wskazać pewne propozycje elementów garderoby, które będą odpowiednie na rozmowę kwalifikacyjną jesienią!

Rozmowa kwalifikacyjna – podstawowe zasady dotyczące ubioru

Zanim przystąpimy do wyboru stroju na rozmowę kwalifikacyjną, zdecydowanie warto najpierw dowiedzieć się więcej o miejscu potencjalnej pracy oraz stanowisku, o które się ubiegamy. Zazwyczaj najlepiej wybrać ubrania w stylu business bądź smart casual. A jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące outfitu, należy kierować się zasadą mówiącą, że na rozmowę kwalifikacyjną lepiej ubrać się odrobinę zbyt elegancko, aniżeli zbyt luźno.

A na jakie kolory postawić, wybierając stylizację na rozmowę rekrutacyjną? Najczęściej zaleca się wybór barw neutralnych, dość stonowanych – mogą być to odcienie beżu, brązu czy szarości, jak i ciemna zieleń bądź granat. Powinniśmy jednak uważać na czerń! Należy ją odpowiednio przełamać, przykładowo poprzez jaśniejszą koszulę czy marynarkę.

Warto przy tym pamiętać, że nasza stylizacja zależy przede wszystkim od charakteru przedsiębiorstwa i rodzaju stanowiska, o które się ubiegamy. Jeśli chodzi o pracę biurową, zdecydowanie polecamy unikanie wzorów – a w przypadku, gdy nie chcemy z nich rezygnować, zalecamy np. delikatną kratę. Sprawa przedstawia się inaczej m.in. w przypadku pracy w branży kreatywnej, gdzie stylizacja powinna odrobinę bardziej ukazywać nasze wyjątkowe cechy charakteru.

Co ubrać na rozmowę kwalifikacyjną jesienią?

Znane przysłowie mówi, że nie należy oceniać książki po okładce – jeśli jednak chodzi o rozmowy kwalifikacyjne, nasza stylizacja ma natychmiastowy wpływ na to, jak postrzega nas osoba przeprowadzająca całe spotkanie.

Klasyczna stylizacja biznesowa

W przedsiębiorstwie, w którym obowiązuje biznesowy styl ubioru, zdecydowanie sprawdzi się koszula w jednolitym kolorze, zapinana na guziki – może być biała lub w odcieniach beżu. Do tego polecamy dopasować eleganckie spodnie bądź spódnicę sięgającą do kolan, jak i eleganckie buty. Możliwy jest także wybór garnituru wraz z krawatem. Co jednak ważne, każdy element garderoby powinien posiadać neutralne barwy, takie jak np. szary bądź granatowy.

Oprócz wymienionych podstaw, warto uzupełnić całą stylizację poprzez delikatną biżuterię czy pasek ze stylową klamrą – dbając o takie detale, z pewnością zrobimy dobrze wrażenie na osobie przeprowadzającej rozmowę kwalifikacyjną. Wyjątkowe akcesoria dostępne są tutaj: infinityfashion.pl/akcesoria!

Stylizacja business casual

Jeśli w danym przedsiębiorstwie panuje styl business casual, poprzez strój na rozmowę kwalifikacyjną możemy ukazać odrobinę naszego indywidualnego stylu – należy przy tym jednak pamiętać o profesjonalnym wyglądzie. W tym przypadku również powinniśmy postawić na stonowane kolory, delikatne wzory oraz drobne akcesoria. Oprócz wymienionych wcześniej elementów garderoby, możemy sobie również pozwolić na eleganckie swetry czy kardigany.

Ubiór smart casual

Styl smart casual można najczęściej zaobserwować w nowych przedsiębiorstwach oraz w start-upach. Jest on obecny również w branżach kreatywnych. Warto jednak pamiętać, że nawet ten styl ubioru stanowi swego rodzaju odzwierciedlenie mody biznesowej, dlatego konieczne jest przestrzeganie pewnych reguł.

To styl nieformalny, ale wciąż należy prezentować się w nim elegancko i schludnie. Zdecydowanie polecamy zapomnieć o ubraniach w jaskrawych kolorach! Ponadto, lepiej nie ubierać przetartych jeansów czy krótkich spódnic. Nieodpowiednie będą również T-shirty z dużymi nadrukami czy buty, takie jak adidasy. Tworząc stylizację na rozmowę kwalifikacyjną, warto postawić na swetry czy kardigany stworzone przy użyciu dobrych gatunkowo materiałów, a także szykowne buty na płaskim obcasie. Jeśli natomiast wybieramy sukienki, nie powinny być one zbytnio odsłaniające. Ponadto, warto łączyć stonowane kolory z subtelnymi wzorami. A jeśli chcemy dopełnić outfit, możemy to zrobić przy pomocy biżuterii bądź ozdobnego paska.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje stylizacji odrobinę ułatwią Wam podjęcie decyzji dotyczącej ubioru. Życzymy powodzenia na rozmowie rekrutacyjnej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 20 =