Jak kupić wózek widłowy dopasowany do potrzeb?

Obecnie sprzedaż wózków widłowych dotyczy bardzo różnorodnych sprzętów. Dlatego też wybór odpowiedniego produktu może wcale nie być prosty. Najważniejsze jest, aby dopasować wózek do własnych potrzeb. Jak to zrobić? Na jakie kwestie należy zwracać szczególną uwagę? Odpowiadamy!

Typ ładunku i gdzie go transportujesz?

Zastanawiasz się, czy powinna Cię zainteresować sprzedaż wózków widłowych ręcznych czy może jednak automatycznych? Nie wiesz, jaki powinien być maksymalny udźwig wózka? W takim razie zastanów się, jakiego rodzaju ładunek chcesz transportować. Drugim pytaniem, na które musisz poznać odpowiedź, jest to o dystans, na jaki będziesz transportował towar. W kwestii tego, gdzie transportujesz ładunek, ważny jest jednak nie tylko dystans. Istotną rolę odgrywa również specyfika miejsca. Mianowicie chodzi tutaj o takie kwestie, jak dostępna przestrzeń czy rodzaj podłoża. Zupełnie inne wózki sprawdzają się w przestrzennych halach przemysłowych, inne w zatłoczonych magazynach, a jeszcze inne na placach budowy.

Sprzedaż wózków – różnorodny zasięg i napęd

Kolejną cechą odróżniającą poszczególne wózki jest zasięg mechanizmu podnoszącego. Może on wynosić od ok. 20-30 cm do nawet kilku metrów. Zastanów się nad specyfiką miejsca, w którym przyjdzie pracować wózkowi. W ten sposób określisz wymaganą wysokość podnoszenia. Ponadto pamiętaj, że wózki to zarówno maszyny spalinowe, jak i elektryczne oraz oczywiście ręczne. Dzisiaj największą popularnością cieszy się sprzedaż wózków widłowych elektrycznych, niemniej modele spalinowe i ręczne wciąż są w użyciu.

Od zasięgu i napędu zależy również to, kto może obsługiwać wózek. Jeśli nie chcesz zatrudniać nowej osoby, przeszkolonej w zakresie obsługi wózka widłowego, musisz wybrać model z mechanizmem podnoszącym do maks. 30 cm. Co więcej, jedynym dopuszczalnym jest w tym przypadku napęd ręczny. Dotyczy to mechanizmu poruszającego wózkiem, ponieważ napęd mechanizmu podnoszącego może być elektryczny również w przypadku wózków, których obsługa nie wymaga specjalistycznych kwalifikacji.

Zapraszamy po więcej informacji: szydlowski-logistyka.pl – Sprzedaż wózków widłowych Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − 6 =