Jak można wypożyczyć samochód?

Samochód jest bardzo przydatny, ale jego utrzymanie kosztuje, jeśli więc ktoś potrzebuje auta tylko od czasu do czasu, sensowniejszy wydaje się wynajem. Kto może wynajmować samochody oraz jak w praktyce to wygląda?

Wynajem samochodu – gdzie i za ile?

Najłatwiej jest wynająć auto w dużym mieście, gdzie działa przynajmniej kilka wypożyczalni. Często są one zlokalizowane przy dworcach oraz lotniskach, ponadto można zamówić wypożyczenie auta z dostawą pod wskazany adres. Jak najbardziej jest możliwe wynajęcie auta w jednym mieście i oddanie go w drugim. Cena zależy od kilku czynników, między innymi od marki samochodu oraz okresu najmu. Dokładne warunki użytkowania samochodu powinny być określone w umowie – uwagę należy zwrócić zwłaszcza na dodatkowe opłaty oraz kwestie związane z ubezpieczeniem. Wynająć auto może każdy, nie tylko firma, ale i osoba prywatna. Wynajmujący musi posiadać prawo jazdy oraz mieć ukończone 18 lat. W przypadku drogich, luksusowych marek wypożyczenie samochodu może się jeszcze wiązać z koniecznością wpłacenia kaucji.

Samochód na minuty – co to za usługa?

Spotyka się także oferty typu „wypożycz samochód na minuty”. Jest to bardzo wygodna usługa dla tych osób, które potrzebują auta na krótki czas – zamiast płacić za całą dobę, uiszcza się należność jedynie za czas faktycznie spędzony w samochodzie. Do tego zamówienie auta na minuty jest dużo prostsze, bo nie trzeba iść do wypożyczalni ani nawet podpisywać umowy. Wymagane jest tylko ściągnięcie na smartfona aplikacji PANEK CarSharing oraz założenie w niej konta użytkownik. Po doładowaniu konta odpowiednią kwotą można już zamawiać samochody, a namierzanie wolnych pojazdów w okolicy umożliwia mapka. Aplikacja służy do otwierania pojazdu oraz jego zamykania po zakończeniu usługi, tą drogą zgłasza się także ewentualne usterki. Wynajęte auto można zostawić w dowolnym miejscu – nie ma potrzeby odprowadzania do go wypożyczalni albo dopłacania za odstawienie pojazdu na miejsce. Opłata za wynajem uwzględnia również koszty związane z parkowaniem w centrach miast oraz SPP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =